Англіканська Церква вибачиться перед євреями за події 800-річної давнини

04.08.2021, 14:56
Світові
Англіканська Церква вибачиться перед євреями за події 800-річної давнини - фото 1
Англіканська Церква планує здійснити офіційний акт покаяння за антисемітські закони, прийняті в 1222 році, повідомляє британська газета The Telegraph.

Джерело: Interfax

Покаяння заплановане на наступний рік і буде приурочено до 800-річчя Оксфордського Синоду, що опублікував звід законів, які обмежили права євреїв на спілкування з християнами в Англії. Видання зазначає, що ці закони в кінцевому рахунку привели до вигнання англійських євреїв в 1290 році. Офіційно вони були знову допущені в країну тільки в 1656 році.

"Історична травма середньовічного англійського антисемітизму ніколи не може бути стерта, і його спадщина зберігається і сьогодні", - заявив газеті політичний директор британської групи з моніторингу антисемітизму Дейв Річ.

Цієї весни Англія пережила хвилю гучних антисемітських інцидентів на тлі конфлікту між Ізраїлем і Палестиною. Плануючи офіційне вибачення, Церква Англії бере на себе відповідальність за християнський антисемітизм, який передував її заснуванню в 1534 році. "Серед багатьох незрозумілих речей в цій заплутаній історії те, що в 1290 році, коли євреїв вигнали з Англії, Англіканської Церкви ще не існувало", - написав у твіттері професор юдаїки в Університеті Коннектикуту Джеффрі Шоулсон.

Раніше, в 2019 році, Англіканська Церква опублікувала документ під назвою "Постійне Слово Боже", в якому наголошувалося на важливості християнсько-єврейських відносин і визнавалося, що сторіччя християнського антисемітизму в Європі заклали основу для Голокосту.