• Головна
 • Новини
 • Анонси
 • Анонс: Філософсько-богословський факультет УКУ запрошує на курси з гебраїстики та писемних джерел християнського Сходу...

Анонс: Філософсько-богословський факультет УКУ запрошує на курси з гебраїстики та писемних джерел християнського Сходу

13 вересня, 08:40
Анонс
Анонс: Філософсько-богословський факультет УКУ запрошує на курси з гебраїстики та писемних джерел християнського Сходу - фото 1
Філософсько-богословський факультет Українського католицького університету запрошує всіх, хто цікавиться біблійними студіями та богослов’ям і хоче набути вміння глибше розуміти біблійний текст, на сертифікатну програму «Від слова до Слова» — студії з гебраїстики та писемних джерел християнського Сходу.

В рамках програми пропонують онлайн курси:

✓ Давньоєврейська мова-1 (початковий рівень)

✓ Біблійна арамейська мова-1 (початковий рівень)

✓ Юдейські джерела доби Другого Храму

✓ Історія івриту

✓ Давньогрецька мова (койне)-2 (продовження)

✓ Давньоєврейська мова-2 (продовження)

✓ Біблійна арамейська мова-2 (продовження)

Що ви отримаєте?

 • Можливість обрати один або кілька онлайн курсів
 • Можливість розпочати вивчення мови з «нульового» рівня
 • Зручний формат навчання: онлайн, через платформу Zoom
 • Безкоштовне навчання для студентів УКУ
 • Додаткові практичні матеріали
 • Сертифікат про успішне завершення навчання з кредитами ЄКТС

Обсяг курсу 15 навчальних занять (30 академічних годин), 2 кредити ЄКТС

Інформація про курси:

ДАВНЬОЄВРЕЙСЬКА МОВА-1 (ПОЧАТКОВИЙ РІВЕНЬ)

● Початок навчання 04.10.2022

● Дні навчання: кожного вівторка о 17:00 год

Анотація: курс для початківців, що охоплює загальні відомості про давньоєврейську мову, основи фонології, правопису та основні розділи морфології іменних частин мови: займенника, іменника, прикметника, числівника.

Викладач курсу - о. Андрій Чорнописький, докторант Українського Католицького Університету, спеціалізація "Біблійне богослов'я". На даний час здійснює своє служіння у Філадельфійській Архиєпархії УГКЦ (США).

БІБЛІЙНА АРАМЕЙСЬКА МОВА (ПОЧАТКОВИЙ РІВЕНЬ).

● Початок навчання 07.10.2022

● Дні навчання: кожної п’ятниці о 18:00 год

Анотація: початкові відомості про біблійну арамейську мову, що включають фонологію, основи правопису, а також морфологію іменних частин мови: займенника, іменника, прикметника, числівника.

Викладачка курсу - Анастасія Орєхова – магістр релігійних наук (Вищий Інститут релігійних наук св. Томи Аквінського, Київ), ліценціантка програми «Біблійне богослов’я» Українського Католицького Університету (Львів), ліценціантка програми «Екуменічне богослов’я» Папського Університету св. Томи Аквінського «Angelicum» (Рим). З 2013 року вивчає біблійний іврит, в 2016-2019 роках вивчала семітологію та гебраїстику в рамках Літній шкіл, що були організовані Центром юдаїки на базі Національного Університету «Острозька академія».

ЮДЕЙСЬКІ ДЖЕРЕЛА ДОБИ ДРУГОГО ХРАМУ

● Початок навчання 06.10.2022

● Дні навчання: кожного четверга о 17:00 год

Анотація: курс ознайомить студентів із основними текстами єврейської писемності, створеними у період між V ст. до н.е. та VIIІ ст. н.е.; формує уявлення про специфіку релігійного світогляду та історико-культурні характеристики епохи, що відображені в літературних пам’ятках цієї епохи; має на меті навчити студентів орієнтуватися у єврейських джерелах цієї доби, знати їх класифікацію, основи літературної та джерельної критики.

Викладач курсу: Дмитро Цолін - доктор філологічних наук (семітська філологія), доцент Кафедри біблійних наук УКУ; автор навчального посібника "Арамейська мова біблійних текстів і Тарґума Онкелоса" (Київ: Дух і Літера, 2017); автор низки публікацій англійською та німецькою мовами щодо перекладів Старого Завіту арамейською, а також морфосинтаксису дієслова в середньоарамейських мовах і діалектах; організатор Міжнародних літніх шкіл з семітської філології при Національному університеті "Острозька академія" в 2016 - 2018 роках.

ІСТОРІЯ ІВРИТУ

● Початок навчання 05.10.2022

● Дні навчання: кожної середи о 10:10 год

Анотація: курс охоплює огляд основних етапів розвитку єврейської мови від давньоєврейського (біблійного) періоду до сучасного івриту. Для участі в курсі потрібні лише базові знання про особливості івриту, володіння цією мовою не є обов'язковим. Учасники курсу розглянуть цікаві тексти, створені на різних етапах тритисячолітньої історії єврейської мови, обговорюватимуть історію єврейської культури, яка відображена в них. Курс викладається українською та російською мовами.

Викладач курсу – д.-р Ар'є Ольман, народився в С.-Петербурзі, в юності виїхав до Ізраїлю, де здобув освіту з лінгвістики, гебраїстики, біблеїстики та етнології. Співробітник Академії івритскої мови у Єрусалимі. Автор кількох десятків публікацій з різних аспектів історії та теорії івриту. Викладає у кількох академічних коледжах Ізраїлю (Левинські, Ахва, Тель-Хай) такі предмети: “Загальна семантика”; “Дискурс та комунікація”; “Сучасна лінгвістика”; “Соціолінгвістика івриту”; “Мова сучасної преси”; “Iсторія івриту”; “Теорія розмовного івриту”. Викладав на школах семітології в Острозькій академії: "Історія івриту", "Мішнаїтський іврит", "Вступ до юдейської екзегези".

Для студентів, які успішно завершили курси початкового рівня давньогрецької, давньоєврейської та біблійної арамейської мов (лютий-липень 2022) буде можливість в цьому семестрі поглиблювати свої знання, продовжуючи навчання на курсах:

ДАВНЬОГРЕЦЬКА МОВА (КОЙНЕ)-2

Викладачка курсу - Уляна Головач - доцентка кафедри філології Гуманітарного факультету УКУ; розробниця авторського курсу вивчення грецької мови Нового Завіту на богословській програмі в Українському католицькому університеті; перекладачка античних текстів і творів отців Церкви, серед яких "П'ять Слів про богослов'я" Григорія Богослова.

● Початок навчання 03.10.2022

● Дні навчання: щопонеділка о 19:00 год

ДАВНЬОЄВРЕЙСЬКА МОВА-2

Викладач курсу - Дмитро Цолін

● Початок навчання 04.10.2022

● Дні навчання: кожного вівторка о 19:00 год

БІБЛІЙНА АРАМЕЙСЬКА МОВА-2

Викладач курсу - Дмитро Цолін

● Початок навчання 05.10.2022

● Дні навчання: щосереди о 18:00 год

У зимово-весняному семестрі (лютий-червень 2023 р.) плануємо продовжити розпочаті мовні курси, а також провести нові курси:

 • Класична сирійська мова-1, Д. Цолін
 • Арамейська епіграфіка ІХ-VII ст. до Р. Хр., Д. Цолін
 • Сектантські тексти з Кумрану, А. Ольман
 • Джерела з історії Стародавнього Ізраїлю, д-р Мартін Хаґґ

Зареєструватися: форма

Із запитаннями звертатися: Лідія Москаль, [email protected], тел. 0979046015

Анонс: Філософсько-богословський факультет УКУ запрошує на курси з гебраїстики та писемних джерел християнського Сходу - фото 99024