Анонс: про містерію Літургії та Євхаристії йдеться у сьомій серії фільму "Католицизм"

03.03.2023, 21:37
Анонс
Анонс: про містерію Літургії та Євхаристії йдеться у сьомій серії фільму "Католицизм" - фото 1
У суботу, 4 березня, о 11.50 телеканал Суспільне Культура транслюватиме сьому частину 10-тисерійного документального кіно “Католицизм: мандрівка до серця віри”. Також його можна буде переглянути в додатку Дія (розділ Послуги — Дія.TV — Суспільне Культура).

У цій серії єпископ Роберт Баррон розповідає про Літургію і Пресвяту Євхаристію, яку Католицька Церква вважає «джерелом і вершиною» своєї ідентичності та місії. Єпископ описує всі частини Літургії та показує, як Свята Літургія служиться в різних містах: в Єрусалимі, Римі, Чикаґо, Орв’єто та Мехіко.

«Літургія на землі єднає нас із вічною Літургією в небі, з хвалою ангелів і святих. І тому, коли зібрані люди разом співають: «Свят, Свят, Свят Господь Бог Саваот...», то вони, як ангели та святі, складають Богові славу во вишніх, і в такий спосіб виявляють ту єдність, якої для них прагне Господь...», — говорить владика Роберт.

Скрин з фільму - фото 109890
Скрін з фільму

 

Одразу після показу сьомої серії на ютуб-каналі проєкту “Католицизм” відбудеться трансляція її обговорення. У студії каналу “Перший Західний”, на якому відбувся рік тому перший телепоказ фільму, серію обговорюють Марія Ярема, доктор біоетики, викладачка кафедри богословʼя Філософсько-богословського факультету УКУ, та о. Василь Рудейко, доктор богословʼя, літургіст, заступник Голови Патріаршої літургійної комісії УГКЦ.

Нагадуємо, щосуботи, починаючи від 21 січня, на Суспільному Культура будуть представлені наступні серії, після чого на ютуб-каналі “Католицизм” відбуватиметься трансляція їх обговорення за участі богословів і священнослужителів різних конфесій, релігієзнавців, журналістів, психологів.

РІСУ — офіційний інформаційний партнер проєкту.