• Головна
  • Новини
  • Анонси
  • Анонс: Східноєвропейський інститут теології запрошує на богословський семінар “Тоталітарне минуле: особливості Східної та Центральної Європи”...

Анонс: Східноєвропейський інститут теології запрошує на богословський семінар “Тоталітарне минуле: особливості Східної та Центральної Європи”

22 квітня, 14:05
Анонс
Анонс: Східноєвропейський інститут теології запрошує на богословський семінар “Тоталітарне минуле: особливості Східної та Центральної Європи” - фото 1
Східноєвропейський інститут теології розпочинає новий цикл богословських методологічних семінарів під загальною назвою “Публічна теологія у контексті подолання тоталітарного минулого”.

Мета семінарів — аналіз досвіду тоталітарного та колоніального минулого у Східній та Центральній Європі, вивчення його наслідків для сучасних суспільно-політичних процесів у регіоні та пошук контурів публічної теології, здатної сприяти деконструкції тоталітарного і посттоталітарного досвіду, а також побудови стійких демократичних структур.

Перший семінар із цього циклу на тему “Тоталітарне минуле: особливості Східної та Центральної Європи. Політичні, соціальні та церковні аспекти” відбудеться 10 травня онлайн на платформі Zoom. Початок семінару о 10:00 за Київським часом.

Спікери семінару:

• Тарас Лютий — український філософ і письменник. Доктор філософських наук. Професор кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА. Автор наукових праць, присвячених проблемам історії філософії, філософської антропології.

• Сергій Шумило — український історик і релігієзнавець, культурний і громадський діяч, журналіст, кандидат історичних наук, доктор теології (ThDr). Директор Міжнародного інституту афонської спадщини, науковий співробітник Інституту історії України НАН України. Запрошений науковий дослідник кафедри історії, релігії та теології Ексетерського університету (Велика Британія).

• Олена Панич — доцент кафедри релігієзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Її дослідження зосереджені на історії євангельських спільнот та релігійного розмаїття в радянській та пострадянській Україні. Спеціалізується на різних аспектах міжконфесійних відносин та державної політики щодо релігійних конфесій у країнах Східної та Західної Європи, а також в Україні.

• о. Тарас Бублик — кандидат історичних наук, старший викладач кафедри церковної історії УКУ, священик УГКЦ.

• Теофіл Станчу — перекладач, редактор книг і блогер з Румунії. Головний редактор журналу Convergente, доктор теології.

• Андрей Буковац-Міміца — докторант Гельсінського університету. Викладає історію церкви в Центрі протестантської теології Маттіаса Флаціуса Іллірійського Загребського університету.

Розклад семінару та реєстраційна форма