• Головна
  • Новини
  • Анонси
  • Анонс: сьогодні відбудеться вебінар "Текстологічні та лінгвістичні проблеми давньослов’янської Книги Буття"...

Анонс: сьогодні відбудеться вебінар "Текстологічні та лінгвістичні проблеми давньослов’янської Книги Буття"

11.02.2021, 10:30
Анонс
Анонс: сьогодні відбудеться вебінар "Текстологічні та лінгвістичні проблеми давньослов’янської Книги Буття" - фото 1
Центр релігійної культури імені професора Ігоря Скочиляса, програма “Київське християнство” та кафедра літургійних наук УКУ запрошують сьогодні о 16:30 на 10й вебінар на тему: "Текстологічні та лінгвістичні проблеми давньослов’янської Книги Буття"

Під час події за участі упорядників д.і.н. Тетяни Вілкул (Київ, Інститут історії НАН України) та д.філ.н. Сергія Ніколаєва (Москва, Інститут слов’янознавства) відбудеться презентація книги:

Книга Буття. Давньослов’янський четій текст за списками XIV-XVI століть / Вступ, упорядкування тексту Тетяни Л. Вілкул; покажчики слів Сергія Л. Ніколаєва. Львів: Український католицький університет, 2020. 640 с. (Серія “Київське християнство”, т. 22).

Монографія продовжує видання Восьмикнижжя – повного перекладу Біблії давньослов’янською з грецької перших восьмих книг Старого Завіту, зробленого у Болгарії в 10 ст. Публікацію Книги Буття здійсненого на базі Троїцького рукопису № 44 та 20 інших рукописів біблійних збірок, найдавніший з яких походить з кінця XIV століття. Зіставлені численні варіанти текстів, у тому числі із грецькою Септуагінтою за Геттингенським виданням, а коли йдеться про запозичення із службової версії – з Паримійником. Публікацію супроводжено передмовою, покажчиком лексики зі словоформами та індексом назв.

Почитати фрагменти книги можна за посиланням:
http://kyiv-christ.ucu.edu.ua/books/knyga-buttya-davnoslov-yanskyj-chetij-tekst-za-spyskamy-xiv-xvi-stolit/

Дискутантка: к.філ.н. Дарія Сироїд, доцентка кафедри філології УКУ.

Лінк зум для доєднання до наукового онлайн семінару:

https://us02web.zoom.us/j/89482086084?pwd=S3F1emNEaTkyTUF0ZFViZFllUUdadz09
Meeting ID: 894 8208 6084
Passcode: 945794