Анонс: у Львові запрошують на екскурсію про життя юдейської громади перед Другою світовою війною

14.07.2023, 11:15
Культура
Анонс: у Львові запрошують на екскурсію про життя юдейської громади перед Другою світовою війною - фото 1
Львівський музей історії релігії запрошує на екскурсію "Слідами пам'яті". Керівниця музею "Слідами галицьких євреїв" при ВЄБФ "Хесед Ар'є" Ольга Лідовська розкаже про життя львівської єврейської громади напередодні Другої світової війни та трагедію Голокосту.

Екскурсія розпочнеться 16 липня о 11.00 перед входом до музею (пл. Музейна, 1), біля банерної виставки, присвяченої пам'яті ліквідації львівського гетто, пройде колишніми єврейськими кварталами і завершиться в експозиції музею на вул. Староєврейській.

"Буде цікаво й емоційно", — запевняють у музеї.

Як РІСУ вже повідомляла, Львівський музей історії релігії підготував банерну виставку «Ми пам’ятаємо. До 80-ї річниці ліквідації львівського гетто».

Вона розпочинається світлинами, які розповідають про релігійне, суспільне, економічне й культурне життя євреїв у період між двома світовими війнами. Діяли політичні партії, численні товариства й організації, працювали єврейські театри, виходили єврейські газети і журнали, діяли синагоги і молитовні доми.

Про створення єврейської дільниці у Львові – гетто, життя у ній, засвідчують історичні документи: сторінки спогадів і щоденників жертв Голокосту, тексти наказів, розпоряджень, протоколів нарад, підписаних їхніми вбивцями, фотосвідоцтва тих часів тощо.

Дванадцять тематичних інформаційних стендів розповідають про страшні звірства нацистського режиму, які зазнали на собі євреї Львова. За словами авторів, вони ставили за мету нагадати і спільно переосмислити цю болючу й трагічну сторінку історії єврейської громади Львова у роки Другої світової війни.