Анонс: у п'ятницю відбудеться вебінар про мир під час війни

16.06.2022, 14:20
Анонс
Анонс: у п'ятницю відбудеться вебінар про мир під час війни - фото 1
Інститут релігії та суспільства УКУ організовує 17 червня онлайн-дискусію "Як говорити про мир під час війни". Початок о 15:00. Мова - англійська.

Учасники:

  • Преосвященний д-р Крістофер Коксворт, єпископ Ковентрі, Великобританія
  • Проф. Мирослав Маринович, віце-ректор УКУ, Україна
  • Архимандрит Кирил (Говорун), візит-професор Папської Григоріанського університету, Італія

Трансляція на Фейсбук-сторінці події.

"У час коли ненависть починає зашкалювати, а до миру починають примушувати, потрібно говорити, — вважає д-р Леся Коваленко, організатор дискусії. — Говорити про наболіле, говорити про пережите, говорити про страшне, проговорювати біль, шукати силу втримати людськість, питати інших про їхній досвід. Як не втратити мир у душі, коли навколо війна, біль і втрати? Як не почати проклинати ворогів і світ, коли дізнаєшся про поранення чи смерть близької людини? Чи говорити про мир доречно до перемоги?"

Серед запрошених — Крістофер Кокворс, єпископ з міста Ковентрі, яке відоме, зокрема, тим, що у 1940 р. воно було зруйновано практично вщент повітряним нападом нацистської авіації в ніч з 14-го на 15-е листопада. Зруйнована велична катедра та старе місто, яке вважалось одним з найкрасивіших у довоєнній Європі. За одну ніч загинуло близько 600 людей, травмовано тисячі. У наступні після бомбардування дні провост (настоятель) катедри Дік Говард написав крейдою на зруйнованій стіні: "Отче, пробач" (без уточнення "їм"). A у різдвяній проповіді того ж року (записаній на BBC) закликав не шукати помсти тим, хто відповідальний за руйнацію, а шукати змоги після війни "будувати добріший, більш подібний до Христа дитяти світ".

Руїни собору в Ковентрі - фото 95085
Руїни собору в Ковентрі