Анонс: УХАТ запрошує на семінар про мирян і соборність

03.11.2020, 11:32
Анонс
Анонс: УХАТ запрошує на семінар про мирян і соборність - фото 1
Інститут екуменічних студій УКУ запрошує на семінар Українського академічного християнського товариства (УХАТ) на тему «Соборність і миряни»

Дата проведення: середа 4 листопада 2020 р.

Час: 17.00 (За київським часом)

Формат: ZOOM Конференція

"Миряни складають переважну більшість церковної спільноти, проте їхній голос у прийнятті рішень не завжди є почутим і врахованим. В історії є багато прикладів різного ступеня залучення мирян до життя Церкви, — йдеться в анонсі ІЕС. — Сьогодні, на нашу думку, роль мирян в соборній діяльності церкви на різних рівнях — від локального до загальноцерковного — потребує додаткового вивчення. Тому цей семінар ставитиме собі за ціль відповісти на наступні питання: чи повинні миряни брати участь у призначенні клиру; чи можуть миряни брати участь у синодах на рівні з єпископами, як це пропонують німецькі католики на своїй синодальній асамблеї; чи рішення єрархії повинні проходити рецепцію вірними мирянами?"

Доповідачі:

  • о. д-р Андрій Чировський «Потенційні проблеми пов‘язані з включенням мирян до церковних соборів (взагалі та в конкретному випадку УГКЦ)»
  • д-р Анатолій Бабинський «Мирянське пробудження в УГКЦ після ІІ Світової війни»
  • о. д-р Кирило Говорун «Коли мирян ще не було: ранньохристиянська доба»
  • д-р Сергій Бортник «Богословське осмислення значення мирян у вирішенні шляхів розвитку сьогоднішнього Православ’я»

Щоб взяти участь у конференції необхідно зареєструватися за посиланням https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdXI9Nq7gYjVknq1GibOAIRQiHo6N5zK4BaJ1w6zBhkyoOIOA/viewform

Більше інформації www.ecumenicalstudies.org.ua