Анонс: УКУ запрошує на вебінар про віленську модель руської релігійної культури

14.06.2021, 08:30
Анонс
Анонс: УКУ запрошує на вебінар про віленську модель руської релігійної культури - фото 1
Навчально-дослідницька програма “Київське християнство” та кафедра історії УКУ 16 червня (початок о 16:30) проводять вебінар-17 Центру релігійної культури імені Ігоря Скочиляса на тему "Віленська модель руської релігійної культури в XVI – першій третині XVII ст."

Доповідач: проф. Леонід Тимошенко, Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка.

Дискутант: д-р Алег Дзярновіч, Інститут історії НАН Білорусі.

Посилання на zoom-трансляцію: https://us02web.zoom.us/j/89302632289?pwd=TVI4NGYvVWRrcU93Kzg3WGcxSGtxQT09

Під час вебінару відбудеться презентація книги: Тимошенко Л. Руська релігійна культура Вільна. Контекст доби. Осередки. Література та книжність (XVI – перша третина XVIІ ст.): монографія. Дрогобич: Коло, 2020. 796 с. (зміст книги за посиланням)

Історії ранньомодерного Вільна присвячено десятки статей та декілька монографій. Вивчалося й руське Вільно – столиця ВКЛ, однак релігійна культура як дослідницька проблема порушується вперше. Вона розкривається на широкому тлі розвитку києво-руського християнства, особливу увагу звернено на історію руських осередків релігійного відродження, літературу і книжність. Дзеркалом та, до певної міри, апогеєм релігійної культури стало книговидання. Протягом досліджуваного періоду у Вільні у різних видавничих закладах та друкарнях вийшло друком 128 книг – більше, ніж в інших осередках, разом узятих. Незважаючи на “боротьбу Русі з Руссю” після 1596 р., саме у Вільні творилася нова релігійна культура високих стандартів та взірців. У книжкових пам’ятках різних видів та жанрів відбулася кодифікація руської релігійної культури.