Анонс: в УКУ організовують курс про іконографію Юрія Новосільського

14.02.2023, 10:14
Анонс
Анонс: в УКУ організовують курс про іконографію Юрія Новосільського - фото 1
Іконописна школа «Радруж» УКУ за підтримки Польського інституту у Києві запрошує на монографічний курс Кристини Черні «Феномен Новосільського. Між традицією та авангардом».

Юрій Новосільський/Єжи Новосельський (7.01.1923 – 21.02.2011) - один з найвизначніших художників другої половини ХХ століття у Центрально-Східній Європі. Вихований в українсько-польській традиції, охрещений в Українській Греко-Католицькій Церкві, він у зрілому віці наново віднайшов віру і вибрав православ’я як “мову”, якою говорив з Богом і про Бога, і назавжди пов’язав свою долю з іконою. У його спадщині “іконою” ставав і світський живопис. Неповторний стиль Новосільського сформувався на перехресті традицій Заходу і Сходу: сюрреалізму, з яким зіткнувся у середовищі краківських авангардистів, та мистецтва ікони, яке пізнав під час річного перебування у Лаврі монахів-студитів під Львовом (1942-1943).

"Часто можна почути закиди, що ікона Новосільського не ортодоксальна, що він порвав з традицією, що його ікона занадто авангардна. Її довго не сприймали духовні особи, а парафії відмовлялися від деяких його творів. Новосільський повторював, що ікона, окрім традиції, має бути знаком того часу, в якому вона створена. Також він відокремлював ікони, які повинні використовуватися в Літургії у храмі, і не дозволяв виставляти їх у галереях чи музеях: вони мали служити саме молитві", — розповідають організатори.

Курс складатиметься зі записаних відео-лекцій польською мовою з українськими субтитрами (для індивідуального перегляду у довільний час) та онлайн-зустрічей для питань та дискусій на платформі Zoom кожного другого понеділка з 20 лютого до 29 травня. Зустрічі з п. Кристиною Черні розпочинатимуться о 19.30 і триватимуть переважно до 20.15 (буде послідовний переклад з польської).

Умови участі та інша інформація на сайті "Радруж".

За фінансового сприяння Польського інституту в Києві для студентів та викладачів Школи УКУ «Радруж», студентів та викладачів митецьких та філософсько-богословських факультетів ВНЗ України – участь безкоштовна.

Для участі в курсі необхідно зареєструватися