У Києві відбулося судове засідання у справі митрополита УПЦ МП Павла (Лебідя)

Сьогодні, 15:57
Суспільство
У Києві відбулося судове засідання у справі митрополита УПЦ МП Павла (Лебідя) - фото 1
У Печерському райсуді Києва 11 грудня відбулося судове засідання із розгляду по суті справи митрополита УПЦ МП намісника Києво-Печерської лаври Павла (Лебідя), якого обвинувачують у виправдовуванні російської військової агресії проти України.

Про це повідомляє Суспільне.

На цьому засіданні адвокати підозрюваного виголосили свої вступні промови та визначили порядок дослідження доказів. Адвокат Микита Чекман заявив, що усі обвинувачення, які інкримінують Павлу Лебідю, не обґрунтовані.

"На митрополита було покладено саме обов'язок представництва та захисту братії Києво-Печерської лаври, парафіян Української Православної Церкви. А тому, враховуючи ситуацію, пов'язану з розірванням договору оренди, укладеного між міністерством культури та заповідником, яка склалася на той час.... Митрополит Павел ніс та продовжує вносити вагомий внесок в утримання та розвиток заповідника", — сказав Микита Чекман.

Сторона захисту намісника Києво-Печерської лаври Павла (Лебідя) наполягала на тому, що кримінальна справа проти нього має замовний характер і ознаки політичного переслідування.

Адвокати підозрюваного сказали, що суд має заслухати понад 180 свідків.
Прокурор просив продовжити покладені на підозрюваного обов'язки в межах запобіжного захисту. Сторона захисту була проти. Та суддя клопотання сторони обвинувачення задовольнила. Йдеться, зокрема, про здачу закордонного паспорта та явку на першу вимогу суду. Влітку торік колишнього намісника Києво-Печерської лаври МП Павла (Лебідя) випустили з СІЗО за 33,3 мільйона гривень застави.

Сторони обвинувачення та захисту домовилися про графік засідань на 2025 рік. Наступне засідання має відбутися 28 січня.

Суд із серпня цього року вже кілька разів переносив розгляд по суті справи митрополита Павла.

Справа проти колишнього намісника Києво-Печерської лаври Павла
1 квітня 2023 року СБУ вручила наміснику лаври підозру за двома статтями кримінального кодексу: розпалювання міжрелігійної ворожнечі (с. 161 ККУ) та поширення матеріалів, які виправдовують російську агресію (ст. 436-2 ККУ). Санкції статей передбачають до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

У СБУ уточнили, що митрополит Лебідь у своїх публічних виступах неодноразово ображав релігійні почуття українців, принижував погляди вірян інших конфесій і намагався сформувати ворожі настрої до них, а також робив заяви, що виправдовували чи заперечували дії країни-агресора.

Того ж дня Шевченківський райсуд Києва обрав запобіжний захід митрополитові . Суд задовольнив клопотання прокуратури про цілодобовий домашній арешт. Крім того, митрополита зобов'язали носити електронний браслет. Згодом це рішення апелювали.

13 квітня торік митрополит Павло звернувся до Офісу омбудсмана щодо порушення права на свободу совісті, віросповідання та дискримінації.

13 липня 2023 року СБУ заявила про викриття нових фактів підривної діяльності проти України від митрополита УПЦ Павла Лебідя. Настоятелю Києво-Печерської лаври оголосили нову підозру за двома статтями Кримінального кодексу: заперечення збройної агресії РФ і порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань, вчинене службовою особою повторно.

14 липня 2023 року митрополиту УПЦ Павлу суд змінив запобіжний захід з цілодобового домашнього арешту на тримання під вартою до 14 серпня або заставу у розмірі понад 33 мільйони гривень.

7 серпня 2023 року митрополита випустили з-під варти. За нього внесли заставу у розмірі 33,3 млн гривень. В СБУ пояснили, що звільнення з-під варти не означає закриття справи щодо священнослужителя УПЦ.

20 жовтня 2023 року СБУ завершила розслідування щодо Павла. Його справу скерували до суду.

Наприкінці квітня 2024 року суддя Печерського районного суду Києва постановила зняти електронний браслет з митрополита Павла.