Анонс: в УКУ представлять Служебник Теодоровича XIV століття

24.01.2022, 13:17
Анонс
Анонс: в УКУ представлять Служебник Теодоровича XIV століття - фото 1
Центр релігійної культури імені Ігоря Скочиляса, навчально-дослідницька програма “Київське християнство” та кафедра літургійних наук Філософсько-богословського факультету УКУ запрошують на міждисциплінарний науковий семінар на тему: “Служебник Теодоровича XIV століття: особливості структури та змісту текстів”.

Семінар відбудеться 25 січня, початок о 16:00. Посилання на ZOOM-трансляцію: https://us02web.zoom.us/j/85058411312?pwd=a0ZuemFZUkp0ME9BNDN5R1Q2R0FlUT09

Доповідач: Тарас Шманько, доктор богослов’я, завідувач кафедри літургійних наук УКУ.

Дискутант: Віктор Мойсієнко, доктор філологічних наук, професор Житомирського державного університету імені Івана Франка.

Подія у фб: https://www.facebook.com/events/657732442037725

Більшість збережених рукописних кириличних пам’яток XIV ст. становлять богослужбові книги. Довгий час, через усім відомі обставини, ці книги досліджували здебільшого як філологічні чи історичні джерела, не заглиблюючись у сам зміст богослужбових текстів. В останніх десятиліттях спостерігаємо певне відновлення інтересу до богослуження як важливого культурного феномена, котрий впродовж тисячоліть певним чином впливав на ціле життя людини.


Рукопис, який зберігається в публічній бібліотеці Нью-Йорка (New-York Public Library, Manuscripts and Archives Division, cod. slav. 1), що відомий у славістиці під кількома назвами – «Молитовник Володимира», «Служебник Теодоровича», «Служебник Сулакадзева», «Нью-Йоркський Служебник», – наразі досліджений недостатньо і в літературі зустрічаємо про нього чимало суперечливих висновків. Водночас низка питань щодо історії книги все ще залишається дуже далекою від свого остаточного вирішення.

У доповіді буде представлено результати дослідження особливостей структури та змісту богослужбових текстів цього рукопису проведеного при підготовці факсимільного видання Служебника. Ці дані допоможуть у подальшому вивченні пам’ятки, що завдяки новому виданню стане доступною для широкого кола науковців.