• Головна
  • Новини
  • Анонси
  • Анонс: в УКУ пройде вебінар про систему єпархіального управління Перемиської єпархії XVII–XVIII століть...

Анонс: в УКУ пройде вебінар про систему єпархіального управління Перемиської єпархії XVII–XVIII століть

07.02.2022, 12:20
Анонс
Анонс: в УКУ пройде вебінар про систему єпархіального управління Перемиської єпархії XVII–XVIII століть - фото 1
Центр релігійної культури імені Ігоря Скочиляса, навчально-дослідницька програма “Київське християнство” та кафедра історії УКУ запрошують 10 лютого (початок о 16:30) на вебінар на тему: “Єпископи та «їхні люди»: церковні урядники та механізми управління Перемиської унійної єпархії XVII–XVIII століть“

Доповідачка: д-рка Віолетта Зелецька-Миколайчик, Інститут історії та архівознавства Університету Миколая Коперника в Торуні.

Дискутант: проф. Леонід Тимошенко, Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка.

Під час семінару відбудеться презентація книги: Wioletta Zielecka-Mikołajczyk. Gdzie Wschód spotkał się z Zachodem. Dzieje i organizacja unickiej diecezji przemysko-samborskiej w latach 1596–1772. Toruń 2021. 726 s.

Подія у фб: https://www.facebook.com/events/1302116186878778

Лінк для долучення до події онлайн: https://zoom.us/j/92386903291?pwd=ZkdYakkvc3lpbXZ0L3JTS2F5MjZ0Zz09

Перший перемиський унійний єпископ Атанасій (Крупецький), пастирство якого тривало в період конфлікту з православними, заклав основи центральних органів управління владицтва. Він брав участь також у формуванні мережі єпархіяльних урядників. Започаткована ним система, яка запозичила елементи управління і від місцевої православної єпархії, дозволила створити таку схему управління владицтвом, яка, очевидно, зазнавши змін, протривала до кінця XVIII ст. Змінили критерії відбору до найвищих урядників у владицтві, а також інструменти, за допомогою яких єпископи зміцнювали свою владу на підлеглій їм території.

Під час семінару також буде представлено як було організовано управління і кому саме єпископи доручали «владарювати» у Перемиській унійній єпархії ранньомодерного часу.