• Головна
  • Новини
  • Анонси
  • Анонс: Відбудеться представлення результатів проекту "Релігійні меншини України та державно-конфесійні відносини"...

Анонс: Відбудеться представлення результатів проекту "Релігійні меншини України та державно-конфесійні відносини"

06.12.2021, 13:15
Анонс
Анонс: Відбудеться представлення результатів проекту "Релігійні меншини України та державно-конфесійні відносини" - фото 1
Українська асоціація релігієзнавців і Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України запрошують на прес-конференцію «Актуальні проблеми взаємовідносин між релігійними організаціями і державою: фокус на релігійні меншини», під час якого будуть представлені результати проєкту, присвяченого релігійним меншинам і державно-конфесійним стосункам.

Місце: Український кризовий медіа-центр (Київ, вул. Хрещатик, 2)
Час: 10 грудня, початок о 16:00

У 2021 році Українська асоціація релігієзнавців і Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України здійснювали проект "Релігійні меншини України та державно-конфесійні відносини", у рамках якого було проведено різноманітні дослідження, опитування, зустрічі з представниками релігійних меншин і державних органів, знято 10 відео про різні релігійні спільноти і 4 відео з експертами, підготовлено аналітичні записки.

За результатами соціологічного дослідження релігійного середовища України та його взаємин з державою, з’ясовано, що держава попри оголошене рівне ставлення до всіх релігій, на практиці неуважна до потреб релігійних меншин, що потребує усвідомлення і врахування в стратегії державно-церковних відносин.

У рамках заходу відбудеться представлення результатів соціологічного опитування експертів та вірян спільнот релігійних меншин стосовно статусу, потреб та їх очікувань.

Питання до обговорення:

  • Правовий статус релігійних меншин України та моніторинг дії законів в контексті релігійних меншин.
  • Пропозиції щодо змін в законі України «Про свободу совісті та релігійні організації» задля покращення становища спільнот релігійних меншин.
  • Рекомендації щодо напрямів удосконалення державно-конфесійних та міжконфесійних відносин на різних рівнях: нормативно-правовий рівень, державно-суспільний рівень, експертно-консультативний рівень, інформаційний рівень, рекомендації релігійним організаціям та їх об’єднанням.

Учасники:

  • Людмила Филипович, директор проекту, доктор філософських наук, професор, провідний науковий співробітник Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України
  • Надія Пивоварова, cоціолог проекту, кандидат соціологічних наук, доцент, головний науковий співробітник НДВ соціологічних досліджень, моніторингу та прогнозування НДІ соціально-економічного розвитку міста
  • Віта Титаренко, релігієзнавець проекту, доктор філософських наук, професор, старший науковий співробітник Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України
  • В’ячеслав Горшков, координатор співпраці з релігійними спільнотами Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС)

Контактна особа: Людмила Филипович lfilip56@gmail.com, +38 (067) 9599281