• Головна
  • Новини
  • Анонси
  • Анонс: Відбудеться презентація дослідження Спільної православно-католицької робочої групи святого Іринея...

Анонс: Відбудеться презентація дослідження Спільної православно-католицької робочої групи святого Іринея

01.09.2021, 16:55
Анонс
Анонс: Відбудеться презентація дослідження Спільної православно-католицької робочої групи святого Іринея - фото 1
10 вересня 2021 року 15.00-18.00 у ZOOM форматі відбудеться презентація дослідження Спільної православно-католицької робочої групи святого Іринея «Служіння сопричастю: переосмислення зв’язку між першістю і соборністю» в рамках семінару Українського християнського академічного товариства.

Це фундаментальне дослідження, за словами одного із його авторів архимандрита Кирила Говоруна, стосується співвідношення між першістю та соборністю у Церкві і є здійснене провідними католицькими і православними богословами — членами групи святого Іринея Ліонського. Матеріал дослідження представлений з герменевтичної, історичної та систематичної позицій. У ньому позначені як точки дотику, так і певні розбіжності у витлумачені окремих подій і документів минулого.

Робочі мови: українська та англійська з синхронним перекладом.

Представляють документ:

Члени групи Св. Іринея

  • Йоханнес Оельдеманн, директор Інституту Йогана-Адама-Мюллєра, Падерборн (Німеччина).
  • о. Кирило Говорун – професор Коледжу Св. Ігнатія, Стокгольмська школа богослов’я (Швеція).

Респонденти:

  • Павло Смицнюк, директор Інституту екуменічних студій УКУ, Львів (Україна).
  • Сергій Бортник, викладач Київської Духовної Академії, співробітник Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ МП, Київ (Україна).

РЕЄСТРАЦІЯ за наступним посиланням: https://is.gd/CnIIXg

Довідка: Спільна православно-католицька робоча група святого Іринея, що здійснила це дослідження, була створена у 2004-му році на допомогу офіційному діалогу — в один з тих періодів, коли цей діалог було призупинено через внутрішні суперечки між його членами. Принцип формування групи святого Іринея інший, ніж в офіційної комісії з діалогу. Якщо до комісії Церкви призначають своїх представників, і їх богословська компетенція гарантується лише цими Церквами, то група обирає сама своїх нових членів — виключно на підставі богословської компетентності.

Українське християнське академічне товариство (УХАТ) було засноване в 2005 році Інститутом екуменічних студій Українського Католицького Університету (м. Львів) та Центром європейських гуманітарних досліджень НаУКМА (м. Київ).