Анонс: Як урятувати довкілля? – головне питання XIII Екуменічного соціального тижня

18.09.2020, 10:48
Анонс
Анонс: Як урятувати довкілля? – головне питання XIII Екуменічного соціального тижня - фото 1
У Львові з 7 по 10 жовтня триватиме XIII Екуменічний соціальний тиждень, який ініціює та організовує Інститут екуменічних студій Українського католицького університету. Тема цьогорічного – «Почути крик землі: інтегральна екологія в дії». Усі заходи відбуватимуться онлайн.

Розпочнеться Форум молитвою за збереження творіння. А опісля, впродовж чотирьох днів, триватимуть відкриті дискусії, семінари та круглі столи про «зелену» урбаністику, біорізноманіття, клімат, ековідповідальний бізнес, роль Церкви і громади в збереженні довкілля, екожурналістику та екосоціальну роботу для духовенства. Також відбудуться екологічні поетичні читання і презентація книги для дітей на тему екології.

Серед запланованих заходів, міжнародна екуменічна конференція «Почути крик землі: інтегральна екологія в дії», до участі в якій запрошені: кардинал Пітер Турксон, префект Дикастерії служіння цілісному людському розвиткові, о. д-р Джон Хріссавгіс, радник Вселенського Патріарха з екологічних питань, д-р Юрген Мольтман, всесвітньо відомий екбогослов, д-р Володимир Шеремета, голова Бюро з питань екології Української Греко-Католицької Церкви, д-р Світлана Романко, виконавча директорка міжнародної організації 350.org у регіоні країн Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії та інші відомі богослови і громадські діячі.

«Зараз є особливий час для переосмислення щоденних звичок, бізнес-моделей, стратегій екологічної політики і своєї особистої відповідальності за навколишнє середовище. Наш спосіб життя, мав би бути своєрідним «привітом» майбутнім поколінням, адже те, в якому середовищі – чистому чи небезпечному, житимуть майбутні покоління, залежить саме від сучасників, від нас. Через заходи форуму, через досвід наших спікерів ми хочемо привернути увагу суспільства до екологічних викликів, які торкають наше життя», — Ірина Кітура, керівниця програм та проектів Інституту екуменічних студій УКУ, координаторка проекту «Екуменічний соціальний тиждень», голова Організаційного комітету ЕСТ.

До світоглядного, практичного наповнення програми форуму доклали зусиль чимало експертів-практиків із Управління екології міста, ініціативи «Чисте місто», МБО «Екологія. Право. Людина», Українського католицького університету (Інститут лідерства та управління, Інститут релігії та суспільства, Львівська бізнес-школа, програма соціальної роботи), Національного університету «Львівська політехніка», ЛНУ ім. Франка та ін.

Форум «13 Екуменічний соціальний тиждень» відбувається у партнерстві з Фондом Конрада Аденауера в Україні та за сприяння Відділу громадського партнерства Львівської міської ради.

Обов'язкова реєстрація для участі тут

Детальніша інформація: https://www.facebook.com/events/721580822012038/?active_tab=discussion

Участь у всіх заходах Форуму безкоштовна.

РІСУ — генеральний інформаційни партнер ІЕС.

Довідка: Екуменічний соціальний тиждень (ЕСТ) – Всеукраїнський суспільний форум, який прагне об’єднати ресурси громади, влади, соціальних організацій, Церков, ЗМІ та освітян навколо вирішення актуальних проблем суспільства, базуючись на загальнолюдських цінностях та Соціальній доктрині Церкви, стимулюючи екуменічний діалог у соціальній сфері.