Апостольська столиця хоче ознайомити вірян із документами Другого Ватиканського Собору

07 березня, 11:10
Католики
Апостольська столиця хоче ознайомити вірян із документами Другого Ватиканського
Собору - фото 1
Ватиканський Дикастерій у справах євангелізації хоче використати час перед Ювілейним роком-2025 для глибшого ознайомлення вірних із Другим Ватиканським Собором. Папа вважає, що відкриття спадщини Собору, а зокрема чотирьох Конституцій, може допомогти вірним застосувати їх у повсякденному житті.

Про це пише CREDO з посиланням на Vatican News.

Дикастерій підготував 34 короткі опрацювання під загальною назвою «Ювілей 2025 — зошити Собору», що мають бути опубліковані різними мовами. Вступ до першого опрацювання, який говорить про історію Vaticanum II, написав Папа Франциск, підкреслюючи значення цієї події для минулого та для майбутнього Церкви.

«Хоч минуло 60 років, та ми повинні вчитися перекладати соборні декларації для сучасного життя, використовуючи для цього новітню мову, яка дійде до сучасних поколінь», — сказав для Ватиканського радіо архиєпископ Ріно Фізікелла, заступник голови Дикастерію в справах євангелізації, яку після останніх реформ очолює сам Папа Франциск.

«Це має супроводжувати Ювілей, гасло якого — ‘Паломники надії’, — каже архиєпископ Фізікелла... — Триває робота над гимном Ювілею; ми вже отримали 40 партитур з усього світу. Додам, що соборні зошити готували не лише теологи, але також молоді люди і журналісти, що принесло в підсумку привабливу форму та хорошу сучасну мову».

Нагадаємо, конкурс на емблему Ювілею-2025 був оголошений рік тому, в лютому 2022‑го. А в межах приготувань до Ювілейного року на фасаді ватиканської базиліки від 2 по 16 жовтня 2022 р. вечорами можна було переглядати 8‑хвилинну 3D-проекцію під назвою «Іди за Мною. Життя Петра».