Апостольський нунцій в Австрії: Росія знехтувала уроками обох світових воєн

Апостольський нунцій в Австрії: Росія знехтувала уроками обох світових воєн - фото 1
Архиєпископ Педро Лопес Кінтана заявив, що повномасштабне вторгнення РФ в Україну - це "напад на всі уроки, які світ виніс з двох світових воєн минулого століття".

Як передає Укрінформ з посиланням на Kathpress, про це посланник Папи Римського заявив у промові на прийомі федерального президента Австрії для акредитованих у країні іноземних дипломатів.

"Напад Росії на Україну є водночас нападом на всі уроки, які світ виніс з двох світових воєн минулого століття", - заявив архиєпископ Кінтана, котрий виступав як дуаєн дипломатичного корпусу.

Він наголосив, що жорстока агресивна війна, яку росія розпочала рік тому, зруйнувала європейський безпековий порядок, а путін порушив міжнародне право, нехтуючи кордонами та загарбуючи чужу землю.

Нунцій висловив жаль, що майже через рік після початку війни все ще немає серйозних мирних ініціатив, які могли б якнайшвидше покласти край стражданням українського народу і масовим руйнуванням, а також створити умови для справедливого і тривалого миру.

За його словами, допоки не буде досягнуто справедливого миру, "який не винагороджує крадіжку землі та не залишає український народ на милість і насильство окупантам", потрібно "бути поруч з тими, на кого нападають, кому погрожують і кого пригнічують". "Роблячи це, ми також проливаємо світло надії на темряву несправедливості", - заявив архиєпископ.