Археологи досліджують провалля у Володимирі, яке виявилося ідентичним з підземеллям собору Петра і Павла у Луцьку

24 лютого, 14:17
Культура
Археологи досліджують провалля у Володимирі, яке виявилося ідентичним з підземеллям собору Петра і Павла у Луцьку - фото 1
23-го лютого до Володимира-Волинського прибули археологи з Луцька, щоб дослідити провалля, яке виявили нещодавно біля міської ради. Як розповіли, провалля веде до підвалу 18-го століття. В нього спустилися та взяли цеглу на дослідження, а також намалювали план підвалу та зазначили, що він може бути частиною підземних ходів.

Як розповів Бугу науковий співробітник Охоронної археологічної служби України Віктор Баюк, провалля утворилося у склепінні підвалу. Це кімната шириною 4,2 метри та довжиною 6, 2 метри. Висота підвалу – 2,5 метри.

Зверху, прямо над тим місцем, де було склепіння цієї кімнати пролягає каналізаційна труба, є ще певні мережі, але чережз саму кімнату вони не проходять.

Археологи досліджують провалля у Володимирі, яке виявилося ідентичним з підземеллям собору Петра і Павла у Луцьку - фото 67583

 

“Є стіни, які повністю збережені, склепіння також частково збережене. Видно, що це поки що окрема кімната. В тильній частині є ніша та решітка, яка повністю повторює ситуацію підземель кафедрального собору Петра і Павла у Луцьку. Це продуха для повітря. Напроти решітки є три ніші: одна замурована, але середня та права не мають замуровки. Це проходи. Куди вони ведуть, поки не відомо”, – розповів археолог.

Підвал, що відкрився, може бути частиною підземних ходів старого міста або просто підвалом, яким мав кілька кімнат.

Директор АДІКЗ “Стародавній Володимир” Володимир Пикалюк зауважив, що підвал планують ще досліджувати. 23-го лютого з нього дістали частину цегляної кладки, що провалилася.

Археологи досліджують провалля у Володимирі, яке виявилося ідентичним з підземеллям собору Петра і Павла у Луцьку - фото 67584

 

Місцевих мешканців просять не підходити до провалля, адже є небезпека, що склепіння може не витримати та обвалитися далі.