Археологи стверджують, що знайшли місце, де Івана Хрестителя засудили до смерті

06.01.2021, 09:15
Світові
Археологи стверджують, що вони визначили місце танцю, після якого  Іван Хреститель, який передбачив пришестя Ісуса, був засуджений до смертної кари близько 29 року нашої ери.

Про це інформує НВ.

Біблія і стародавній письменник Йосип Флавій описують, як цар Ірод Антипа, син царя Ірода, стратив Івана Хрестителя. Йосип Флавій уточнив, що страта відбулася в Махері, форті біля Мертвого моря в сучасній Йорданії.

Ірод Антипа побоювався зростаючого впливу Івана Хрестителя серед населення і тому стратив його, писав Йосип Флавій. Біблія, з іншого боку, розповідає набагато більш складну історію, стверджуючи, що Ірод Антипа стратив Івана Хрестителя в обмін на танець.

Біблійна історія стверджує, що Ірод Антипа повинен був одружитися з жінкою на ім'я Іродіада; вони обидва були в розлученні, проти чого заперечував Іван Хреститель.

На їхньому весіллі дочка Іродіади на ім'я Соломія виконала танець, який так потішив Ірода Антипу, що цар пообіцяв їй все, що вона забажає, в якості нагороди. Соломія, підбурювана Іродіадою, попросила голову Івана Хрестителя. За біблійними переказами, Ірод Антипа відмовився задовольнити прохання, але врешті вирішив його виконати і наказав Соломії принести голову Івана Хрестителя на таці.

Виявлений в Махері внутрішній двір, ймовірно, був місцем, де був виконаний танець Соломії і де Ірод Антипа вирішив обезголовити Івана Хрестителя . Про це написав у книзі «Археологія Святої Землі» Дьєз Вйорьош, директор проекту під назвою «Розкопки і дослідження Махеру на Мертвому морі» .

У внутрішньому дворі, за словами Вйорьоша, є ніша в формі апсиди, яка, ймовірно, є залишками трону, на якому сидів Ірод Антипа. «Присутність трону поруч з внутрішнім двором зміцнює висновки про танцпол», — написав Вйорьош.

«Я думаю, що історично ймовірно, що ці розкопки виявили „танцпол“ Саломеї», — сказав Мортен Хорнінг Йенсен, професор Норвезької школи теології, який написав книгу «Ірод Антипа в Галілеї».

Але деякі вчені не дуже переконані в правильності опису знахідки і висловлюють сумніви щодо того, чи представляє недавно виявлена ніша залишки трону Ірода Антипи.

Джоді Магнесс, професор релігієзнавства в Університеті Північної Кароліни в Чапел-Хілл, високо оцінила роботу Вйорьоша і його команди; і хоча Магнесс сказала, що, можливо, Вйорьош і правда знайшов трон Ірода Антипи, у неї є сумніви.

Наприклад, ніша, знайдена в Махері, здається маленькою в порівнянні з троном його батька, царя Ірода, знайденим в зимовому палаці Єрихону, сказала Магнесс. Вона додала, що ніша в Махері схожа на дві ніші, знайдені в Верхньому Іродіумі, палаці-фортеці, побудованому царем Іродом, але ці дві ніші ніколи не були ідентифіковані як останки престолів.