Археологи віднайшли нові входи до підземель під храмом XVII століття  на Львівщині: розкопки тривають

09.09.2020, 12:52
Культура
Археологи віднайшли нові входи до підземель під храмом XVII століття  на Львівщині: розкопки тривають - фото 1
У храмі Різдва Богородиці XVII століття у місті Комарно Городоцького району на Львівщині (відомий також як Костел в Комарно) розпочали археологічні дослідження.

Їх проводить експедиція Рятівної археологічної служби під керівництвом Наталі Войцещук. Основне завдання - дізнатись більше про саму святиню та таємниці, що вона приховує. Про це повідомляє Науково-дослідний центр "Рятівна археологічна служба".

Роботи передбачають вивчення стану фундаментів, прихрамової території та крипт під підлогою. Вже перші дні дали несподівані результати - віднайдені нові входи до підземель під спорудою.

Археологічні роботи є частиною наукових досліджень, що увійдуть до комплексного проєкту реставрації та пристосування пам’ятки архітектури. Його розробку ініціювала міська рада Комарно. Після реставрації храм стане доступним також для гостей з України та з-за кордону.

«Нині храм приваблює численних туристів та паломників завдяки своїй виразній архітектурі. Дуже важливо, що з’явилась нагода подарувати йому нове життя. Завдяки активній позиції греко-католицької громади вдалось віднайти кошти з обласного та місцевого бюджету на проведення наукових досліджень та проєктних робіт. Основна вимога до реставрації - збереження автентичного вистрою храму, аби відвідувачі могли відчути дух епохи його будівництва», - розповів науковий консультант проєкту реставрації храму Василь Петрик.