Археологи виявили римський храм під цвинтарем у центральній Англії

09 березня, 09:20
Світові
Археологи виявили римський храм під цвинтарем у центральній Англії - фото 1
Археологи виявили, як вони вважають римську святиню під колишнім цвинтарем на території собору в центральній Англії.

Про це інформує УНН з посиланням на АР.

У вівторок експерти з Університету Лестера заявили, що під час розкопок на території Лестерського собору вони виявили щось схоже на підвал римської будівлі та фрагмент 1800-річного вівтарного каменю.

"Завжди існувала народна легенда про те, що під собором був римський храм", — сказав Метью Морріс, керівник археологічних розкопок Університету Лестера.

"Досі не було можливості сказати, був він там чи ні", - додав він, але нові знахідки показують, що "під собором безперечно знаходиться римське місце відправлення культу".

Морріс та його команда вважають, що підвал, розташований майже на 3 метри нижче землі, був збудований у другому столітті. На цьому місці також було знайдено кілька фрагментів римської кераміки та монет.

Римляни збудували форт близько 50 р. н.е. у Лестері, поселенні, відомому як Ratae Corieltauvorum.

Розкопки були частиною багатомільйонного проекту відновлення Лестерського собору, який, як вважається, був побудований в 11 столітті. У соборі зараз знаходиться могила Річарда III, останнього короля Англії Плантагенетів та останнього англійського монарха, який загинув у бою. Він помер 1485 року.

Археологічна група Університету Лестера виявила останки середньовічного короля десять років тому на парковці у центрі міста Лестер. Він був перепохований у соборі у 2015 році.