Археологи запрошують ветеранів ЗСУ долучитися до розкопок у Митрополичому саду Києво-Печерської лаври

23 травня, 09:13
Культура
Археологи запрошують ветеранів ЗСУ долучитися до розкопок у Митрополичому саду Києво-Печерської лаври - фото 1
Національний заповідник Києво-Печерська лавра запрошує до себе ветеранів ЗСУ на польові археологічні розкопки. Вчена рада заповідника вже затвердила план польового сезону науково-дослідного відділу археології на 2024 р., і, якщо їй довірять роботу з ветеранами, до команди долучиться британський дослідник, старший археолог оборонного відомства Сполученого королівства Річард Осгуд. А розкопки проводитимуть там само, де й тогоріч (і де вдалося знайти чимало цікавих артефактів) - у Митрополичому саду лаври.

Про ініціативу повідомив Сергій Тараненко, завсектором археології у Національному заповіднику у своєму Facebook. Археолог пише, що план польового сезону науково-дослідного відділу археології на літо затверджений, і тепер заповідник чекатиме на залучення ветеранів в рамках програми "Духовне відновлення культурою". Вона вже працювала минулоріч, головною її задачею є моральна та духовна підтримка захисників після найважчих випробувань, що принесла війна.

"Якщо нам довірять ветеранів, то, як і в минулому році, нашим консультантом офіційно стане мій колега з Великої Британії Річард Осгуд - він має понад 10-річний досвід роботи з ветеранами на розкопках", - зазначив Сергій Тараненко у Facebook.

Вчений додав, що на розкопках допомагатимуть також студенти Київського університету імені Бориса Грінченка. А основні роботи цьогоріч будуть проходити з прирізки до розкопу, зробленого 2023 року, та продовження дослідження склоробного комплексу ХІ-ХІІ ст. у Митрополичому саду.