Археологи знайшли артефакт битви Біблійних часів, якому тисячі років

31 травня, 13:55
Світові
Археологи знайшли артефакт битви Біблійних часів, якому тисячі років - фото 1
Археологи виявили кістяний наконечник стріли, який можливо був випущений захисниками стародавнього филистимського міста Гаті (територія Ізраїлю) під час останнього бою, описаного в Біблії.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Відповідно до Біблії, цар, на ім'я Азаїл правил царством Арам приблизно з 842 р. до н.е. до 800 м до н.е. Він завоював Гат (також відомий як Телль-ес-Сафі) перед походом на Єрусалим.

"Азаїл, цар Арама, пішов і напав на Геф і захопив його. Потім він повернувся, щоб напасти на Єрусалим", - йдеться в Книзі Царств.

Археологічні розкопки в Гаті показали, що масові руйнування відбулися в кінці дев'ятого століття до нашої ери.

Археологи знайшли артефакт битви Біблійних часів, якому тисячі років - фото 73179

 

У Біблії говориться, що Азаїл завоював Геф, де жили філістимляни (вороги ізраїльтян). Єврейська Біблія описує Гат як будинок Голіафа, гігантського воїна, вбитого царем Давидом.

Археологи розповіли, що на вістрі стріли був перелом, що свідчить про те, що наконечник стріли влучив у ціль. Цей артефакт міг бути виготовлений в майстерні в Гаті. Тоді майстри намагалися зробити якомога більше зброї, яка допомогла б захистити місто.

У той час робили наконечники стріл з кісток великої рогатої худоби, тому що матеріал був легко доступний. Крім того, для виготовлення не потрібно було багато часу.