Архимандрит Кирило Говорун: Папа Франциск є нашим головним адвокатом на Глобальному Півдні
Про це в інтерв'ю Українській правді розповів викладач Єльського і Колумбійського університетів, професор університету Лойола Мерімаунт у Лос-Анджелесі архиандрит Кирило Говорун.
За його словами, світогляд Папи сформовався у контексті так званого Глобального Півдня.
"Цей контекст означає, що в нього немає системного мислення у нашому розумінні. Для нього не є проблемою заперечити собі, коли він вчора казав щось одне, а сьогодні – інше. Нам здається: як так можна? Ти спочатку розберися, в що ти віриш і що говориш. Але це не є максимою для людини, скажімо так, латиноамериканської формації", - пояснив він.
Архимандрит Кирило розповів, що за останні три місяці він відвідав Латинську Америку. Більшість там розуміє, що відбувається в Україні, хто агресор, а хто жертва. Але є прошарок освічених людей, які пройшли через університети, де панує ліва ідеологія.
"Вони дивляться на світ з точки зору гегемонії США як універсального зла. От в цій оптиці війна Росії проти України виглядає як війна Америки проти бідної, нещасної Росії. І, на жаль, дуже багато з тих, хто пройшов вишкіл у центрально- та південноамериканських університетах, думають саме так. Папа Франциск, людина з якісною єзуїтською освітою, тут не є виключенням", - зазначив архимандрит.
У Папи Римького, на його думку, відбувається, так би мовити, внутрішнє борсання між різними світоглядами і різною оптикою.
"Важливо розуміти: Франциск – наш союзник. Нестабільний, примхливий, але союзник. Ба більше, він є нашим головним адвокатом на Глобальному Півдні. До нього там дуже прислухаються.
І замість того, щоб його проклинати й анафеми на нього накладати, з ним треба продовжувати наполегливо працювати", - заявив о. Кирило.
"Треба йому пояснювати, інколи жорстко реагувати на його заяви. Він до цього дослухається, він готовий чути. Але говорити це треба так, щоб не руйнувати мости до нього.
Ми воюємо на глобальному фронті ідей – в цьому сенсі наша війна є світовою. І на цьому фронті нам треба працювати, не сподіваючись на швидку перемогу", - додав архимандрит.