Архимандрит Кирило (Говорун): Тепер за цією схемою ПЦУ визнаватимуть інші Церкви

Грецька і Кіпрська Церкви створили модель, за якою тепер визнаватимуть Українську Церкву. Спочатку рішення приймає Предстоятель, далі - слово за Синодом.

Про це у себе на Фейсбуці написав відомий богослов архимандрит Кирило (Говорун).

"Отже, рішення Кіпрського Синоду ставить крапку у процесі визнання Православної Церкви України Православною Церквою Кіпра. Якщо поминання Предстоятеля ПЦУ Кіпрським Архиєпископом під час Літургії було визнанням де-факто, то рішення Синоду переводить це визнання у статус де-юре", - зазначив він.

За його словами, рішення Синоду відтепер знімає усі питання.

"Синодальне рішення було необхідне, тому що саме так працює в Церкві соборність. І саме воно тепер знімає всі питання, якщо вони в когось були. Голос тих, хто був незгоден, було почуто, але більшість підтримала Архиєпископа", - заявив богослов.

"Тепер вже дві Помісні Церкви: Грецька і Кіпрська - разом створили прецедент для визнання ПЦУ іншими Помісними Церквами. Згідно з цією моделлю визнання, ініціативу бере Предстоятель, який починає поминати Предстоятеля ПЦУ за Літургією, а Синод підтримує цю ініціативу свого голови. Сподіваюся, за цією моделлю невдовзі й інші Помісні Церкви визнають ПЦУ. Ну а ті, хто за цей час розвинув лише одну реакцію: розривати стосунки--тепер реально ризикує опинитися в повній ізоляції", - додав архимндрит Кирило (Говорун).