На могилах козацькі хрести: суд визнав законним вигляд тернопільського Пантеону Героїв
Про це повідомили у прес-службі міської ради, передають Тернополяни.
"Так, як і 16.10.2024 у справі за позовом Стадника Олега, Тернопільський міськрайонний суд 16.11.2024 відмовив повністю у задоволенні позовної заяви Башнянин Надії до Спеціалізованого комунального підприємства "Ритуальна служба", – зазначили в мерії.
Позивачі хотіли встановити на могилах родичів, які розташовані на Пантеоні Героїв Тернополя, пам’ятники індивідуального замовлення, тоді як концепція Пантеону передбачає облаштування могил та намогильних споруд єдиного зразка.
У міській раді кажуть, що ідея проекту полягає у встановленні однакових надгробків для всіх захисників – і для генералів, і для солдатів.
Передісторія
Облаштування Пантеону Героїв розпочалося у серпні 2023 року на Микулинецькому кладовищі. На реалізацію проекту було виділено 14 мільйонів гривень. Перші козацькі хрести встановили вже у вересні того ж року.
Перший резонанс виник у жовтні 2024 року, коли родина Стадників, незадоволена уніфікованим підходом, встановила гранітну плиту на могилі свого родича без погодження. Це викликало суперечки серед інших родин загиблих і завершилося судовим позовом, який суд також відхилив.
Співавторка концепції Пантеону Героїв Дарця Веретюк наголосила, що уніфіковані пам'ятники – це не просто частина дизайну, а символ єдності та рівності всіх військових перед їхнім подвигом. Такий підхід поширений у багатьох країнах світу, які шанують полеглих захисників.