Архиєпископ Албанії вимагає скликати Всеправославний Собор через антиканонічну діяльність Москви в Африці

20 березня, 11:00
Православні
Архиєпископ Албанії вимагає скликати Всеправославний Собор через антиканонічну діяльність Москви в Африці - фото 1
Архиєпископ Албанський Анастасій у двох листах на ім’я Патріарха Александрійського Феодора висловився проти неканонічної діяльності Московського Патріархату в Африці. Архиєпархія Албанії оприлюднила ці листи 7 лютого та 14 березня.

За словами архиєпископа, «відбулася неприпустима антиканонічна діяльність», яка зачіпає єдність і місію Православної Церкви, пише orthodoxtimes.com

Звертаючись до Патріарха Феодора, архиєпископ Албанський підкреслив, що всередині Церкви "назріває очевидний розкол".

Він закликає Патріарха скликати Всеправославне зібрання, «щоб розглянути всі питання, які виникли в Україні, Африці та Православній Церкві в усьому світі загалом».

У другому листі від 14 березня митрополит Анастасій повторив, що не згоден з «діями Московського Патріархату в Африці». Вважає такі методи неприйнятними і засуджує їх.

Нагадаємо, 29 грудня 2021 року Синод РПЦ у журналі №100 постановив прийняти до себе «102 клірики Александрійського Патріархату з восьми країн Африки, згідно з поданими проханнями». У РПЦ заявляють, що клірики з Африки нібито самі попросились до Московського Патріархату, через згадування Патріархом Александрійським імені предстоятеля ПЦУ Митрополита Епіфанія, що свідчить про визнання ПЦУ.

12 січня 2022 року Синод Александрійського Патріархату констатував, що РПЦ застосовує підкуп духовенства.

Бльшість із 102 священиків, які нібито перейшли до РПЦ, перебувають під церковним покаранням, або відлучені від Церкви, або мають інше сумнівне чи невідоме походження.

У листопаді 2022 року Патріарх Александрійський офіційно перестав згадувати Патріарха Кіріла Гундяєва. Також Александрійська Церква позбавила сану "екзарха РПЦ" в Африці.