Архиєпископ Чернігівський ПЦУ розповів японцям про звірства, які росіяни вчинили в Україні

23 вересня, 16:05
Україна і світ
Архиєпископ Чернігівський ПЦУ розповів японцям про звірства, які росіяни вчинили в Україні - фото 1
Архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій Зоря, виступаючи під час круглого столу, організованого спільнотою «Релігії за мир» у столиці Японії, говорив про російсько-українську війну.

Про це повідомляє Голос України.

Владика Євстратій, нагадавши слова Священного Писання про мир, сказав: "Місто Чернігів, центр моєї єпархії, 38 днів було оточене російськими військами. Понад 700 цивільних мешканців були вбиті російськими бомбами, ракетами та мінами. Російські війська навмисно знищили нашу інфраструктуру, щоб змусити до капітуляції через голод у березні. У Бучі окупанти стріляли в спину священика, отця Іова, з яким я колись служив разом. У селі Ясногородка на захід від Києва російськими військовими вбито ще одного священика, отця Ростислава - я його знав особисто, ми вчилися в одній семінарії. Особисто знав і отця Платона, військового капелана, який загинув від російських військ під час штурму містечка Волноваха Донецької області. Також знав отця Сергія з Херсона, якого викрали російські спецслужби, катували та погрожували можливим вбивством дружини та дітей.

Зараз, поки я звертаюся до вас у лісі біля міста Ізюм, містечка, що нещодавно визволено від російської окупації, продовжують викопувати тіла вбитих мирних жителів України та військовополонених. Більше дізнаємося про геноцид на українській землі, що рф вчинила і продовжує вчиняти".

Представник ПЦУ звернув увагу, що Московський Патріарх Кіріл Гундяєв благословляє російську армію: "Називаючи ім'я Бога та представляючи християнську Церкву, він виправдовує агресивну війну. Але виправдовувати напад на Україну - гріх не тільки очільника Російської Церкви. За межами України жоден діючий єпископ Московського Патріархату чітко не засудив цю агресивну війну. Жоден".

Архиєпископ Чернігівський і Ніжинський ПЦУ Євстратій Зоря, крім виступу на конференції релігійних діячів, помолився з японськими парафіянами української церкви святого Орбана.