Архиєпископ Йов (Геча) - новий митрополит Пісідії, – рішення Синоду Вселенського Патріархату

Архиєпископ Йов (Геча) - новий митрополит Пісідії, – рішення Синоду Вселенського Патріархату - фото 1
22 липня 2022 року відбулося засідання Священного Синоду Вселенського Патріархату. На цій сесії під головуванням Вселенського Патріарха Варфоломія митрополитом Пісідійським було обрано архиєпископа Тельміського Йова.

Джерело: Orthodoxtimes

Митрополит Пісидійський Йов народився в Монреалі, Канада, 31 січня 1974 року.

Прийняв чернецтво 17 травня 1998 року в монастирі святого Антонія у Франції (частина монастиря Симона Петра на горі Афон).

Його висвятили на диякона в Монреалі, Канада, 29 вересня 1996 року, на пресвітера 20 червня 2003 року в Парижі.

18 липня 2004 року рукоположений у сан архимандрита.

У 2010 році був занесений до чернечого реєстру Священного монастиря Св. Георгія Селінарі митрополії Петри і Хероніссоса.

З 1992 по 1996 рік він відвідував теологічні студії в коледжі св. Андрія у Вінніпезі, Канада, і водночас продовжував академічні студії в Університеті Манітоби.

Він має ступінь магістра Інституту православного богослов’я Св. Сергія Паризького та ступінь доктора православного богослов’я Інституту Св. Сергія та з римо-католицького богослов’я Католицького інституті Парижа.

Викладав в Інституті Св. Сергія, Вищому інституті літургіки та Інституті екуменічних студій Католицького університету Парижа. З 2010 року він є професором Інституту післядипломних студій православного богослов’я в Шамбезі, Швейцарія, де 20 лютого 2019 року Священним Синодом Вселенського Патріархату був призначений деканом.

У 2013 році обраний Архиєпископом Телмісським і Патріаршим Екзархом Російських православних парафій Західної Європи.

Митрополит має багату душпастирську, богослужбову, наукову, авторську, видавничу працю. Як член наукових інституцій і товариств, має великий доробок у галузі релігійної філософії, літургійного богослов’я, у діалозі між римо-католиків і православних, а також як член Центрального комітету Всесвітньої Ради Церков.

Він є співголовою Спільної міжнародної комісії з питань богословського діалогу між Католицькою та Православною Церквами, постійним представником Вселенського Патріархату у Всесвітній Раді Церков.

22 липня 2022 року Синодом Вселенського Патріархату обраний Митрополитом Пісидійським.