Архиєпископ Кіпру через українське питання скликає Синод

Найближчим часом архиєпископ Кіпру Хризостом ІІ скличе Священний Синод.

Архиєпископ Кіпру через українське питання скликає Синод - фото 61582

 

Про це повідомляє Релігійна правда з посиланням на Оrthodoxtimes.

На Синоді, як очікується, розглядатимуть усі питання, які останнім часом актуальні для Кіпрської Церкви, передусім – питання згадування на Літургії імені Митрополита Київського Епіфанія, тобто визнання ПЦУ.

Як зазначає на своїй сторінці в Facebook релігійний оглядач Тетяна Деркач, засідання Синоду Кіпрської архиєпархії з українського питання заплановано на 23 листопада.

“За даними кіпрської преси, Хризостом набирає більшість. Пишуть про підтримку митрополитів Китійского, Пафоського, Констанції-Фамагусти, Арсинойського, Кітрського, Карпасійського, Месаорійського. Сподіваємося на підтримку Триміфунтського і Лефкарського і Кіренійського митрополитів. Разом з архиєпископом – 10 митрополитів за нас”, – зазначає вона.

Нагадаємо, низка митрополитів і членів Священного Синоду Кіпрської Церкви припинили співслужіння з архиєпископом Кіпрським Хризостомом і не відвідуватимуть Літургії за його участі, допоки Священний Синод Кіпрської Церкви не розгляне українське питання. Про це заявив один з чотирьох промосковських єрархів Кіпрської Церкви, митрополит Тамаський Ісая, газеті Phileleftheros.

Митрополит Ісая ​​заявив, що Кіпрська Церква опинились на порозі потенційного розколу, і додав, що від архиєпископа Хризостома залежить, чи повернеться ситуація до нормального стану. На прохання пояснити, що він має на увазі, митрополит Ісая сказав, що архиєпископ Кіпрський може скликати Священний Синод, щоб обговорити проблему, порушену його згадуванням митрополита Епіфанія.

Архиєпископ Кіпрський Хризостом II вкрай різко висловився 2 листопада щодо позиції чотирьох членів Синоду Кіпрської архієпископії – митрополитів Лімасольського Афанасія, Кіккського Никифора, Тамаського Ісаї, а також єпископа Аматського Миколи, які виступили проти визнання архиєпископом автокефалії Православної Церкви України і вступу з нею в канонічне спілкування. Він засудив цих архиєреїв, яких він вважає вартими позбавлення сану.