Чотирьох кіпрських єрархів, які виступили проти визнання ПЦУ, можуть позбавити сану

Архиєпископ Кіпрський Хризостом II вкрай різко висловився 2 листопада щодо позиції чотирьох членів Синоду Кіпрської архиєпископії - митрополитів Лімасольского Афанасія, Кіккського Никифора, Тамасского Ісаї, а також єпископа Аматського Миколая, які  виступили проти визнання архиєпископом автокефалії Православної Церкви України (ПЦУ) і вступу з нею в канонічне спілкування.

В інтерв'ю газеті "Kathimerini", яке цитує "Orthodox Times", архиєпископ Кіпрський назвав "чотириголовою парасинагогою" змову цих архиєреїв, яких він вважає гідними позбавлення сану, повідомляє Credo.press.

Чотирьох кіпрських єрархів, які виступили проти визнання ПЦУ, можуть позбавити сану - фото 61102

 

Хризостом нагадав, що саме Константинопольський Патріархат був джерелом автокефалії всіх православних Церков, включаючи Російську, крім чотирьох Апостольських престолів Сходу. Це явище, на його думку, пов'язано з тим, що саме Константинопольський Патріархат "поступається свою територію" при створенні нових автокефальних Церков. "У випадку з Україною, це була єпархія Вселенського Патріархату, яку лише передали в управління Російської Церкви", - нагадав Хризостом.

Архиєпископ повідомив, що після падіння комунізму Вселенський Патріархат звернувся до РПЦ МП з проханням повернутися до статусу кво, що було відхилено тодішнім Патріархом Алексієм. Хризостом пред'явив Московському Патріархату наступні претензії: "Він забрав дві єпархії в Грузії, дві єпархії з України [в Криму], він прийняв більше половини православних з Польщі, він забрав єпархії з Румунії. Хто дав їм право заснувати автокефальну Церкву в Америці? Це втручання в чужу юрисдикцію викликало потрясіння в усьому Православ'ї ".

Як зізнався архиєпископ Хризостом, він вважав за доцільне заздалегідь не повідомляти митрополитам Кіпрської Церкви про намір поминати Київського митрополита, «щоб не турбувати і не сваритися з ними».

Повертаючись до демаршу чотирьох архиєреїв, глава Кіпрської архиєпископії заявив: «Те, що вони зробили, коли четверо зустрілися без мене, називається парасинагогою і суворо карається позбавленням сану ... Я хочу побачити, як далеко зайдуть їх провини. Митрополит Кіккський - старший, він має право говорити більше. Але митрополит Тамасскій - ще дитина, і він мене засуджує! Це аморально, адже це я його висвятив. Ганьба йому!».