Архиєпископ Віґано і полковник Ґрейс-Ґроундлінг-Марчпол

18 квітня, 14:20
Archbishop Viganò: “War in Ukraine to Establish the Tyranny of the New World Order by Globalists” - фото 1
Archbishop Viganò: “War in Ukraine to Establish the Tyranny of the New World Order by Globalists”
Джерело фото: www.gospanews.net

Джерело: First Things

Джорж Вайґель

Одним із другорядних персонажів трилогії про ІІ Світову війну письменника Івліна Во, «Меч честі» (Sword of Honor), є командир супер секретного військового розвідувального підрозділу, полковник Ґрейс-Ґроундлінг-Марчпол: прихильник конспіративних теорій, який постійно поєднував між собою поняття, які б жодна розумна людина не поєднувала в своїй уяві, або навіть могла вважати їх поєднуваними. Полковник також був одержимий месіянським комплексом: «Десь, в найдальших закутках його розуму був План. Якби він мав достатньо часу і конфіденційного матеріалу, йому би вдалося зв’язати цілий ворожий світ у єдину сітку змови, в якій більше не було б антагоністів, а лише мільйони людей, які працюють, не знаючи один про одного, заради тої самої цілі: вже більше ніколи війни не буде». Для Ґрейс-Ґроундлінг-Марчпола, антигітлерівська коаліція і нацисти були фактично на одному боці; і як тільки би це відкрилося – зі світом було б все в порядку.

Однією з трагедій такого моменту життя Католицької Церкви є те, що Ґрейс-Ґроундлінг-Марчпол — це архиєпископ Карло Марія Віґано, колишній Апостольський Нунцій у Сполучених Штатах.

Вже кілька років архиєпископ видає «декларації», щораз більш конспіраційні у їхньому аналізі церковних, політичних, епідеміологічних справ та ситуації з вакцинацією. «Декларація про російсько-українську кризу» — 10000-слівна енцикліка архиєпископа Вігано від 6-го березня перенесла цю змово-манію на територію Ґрейс-Ґроундлінг-Марчпола. Серед її очевидно неправдивих заяв є наступні:

  • Практично все, що, на вашу думку, ви знаєте про війну в Україні, є «грубою фальсифікацією з боку провідних ЗМІ», і кожен, хто не погоджується із заявами архиєпископа, є жертвою «промивання мізків, яке здійснюють провідні ЗМІ».
  • Президент Байден і Європейський Союз виконують «злочинний план», ціллю якого є «зробити неможливою будь-яку спробу мирного вирішення української кризи, провокуючи Російську Федерацію на конфлікт». Те, що ви бачили про мертвих мирних жителів та зруйновану цивільну інфраструктуру (включаючи пологовий будинок), навмисно знищену російськими ракетами, бомбами та артилерійським вогнем, є насправді провиною Заходу.
  • Кожен, хто виступає за правду, повинен скаржитися на відключення Заходом каналів Russia Today і Sputnik.
  • Український майдан – «Революція гідності» 2013-2014 рр. був «операцією, профінансованою Джорджом Соросом».
  • В Україні є «неонацистські збройні сили».
  • Український президент Володимир Зеленський «вже вісім років продовжує безкарно переслідувати російськомовних українців».
  • Тому «український народ, незалежно від того, до якої етнічної групи належать його представники, є лише найостаннішим мимовільним заручником наднаціонального тоталітарного режиму, який через COVID-обман поставив на коліна економіки всього світу, після публічного теоретизування про потребу зменшення населення світу та перетворення тих, хто вижив, у хронічно хворих пацієнтів з непоправно підірваною імунною системою».
  • І все-таки залишається надія: «Третій Рим» — російський православний Московський Патріархат ще може привести людство до кращого майбутнього.

Хто би не писав цей абсурд, він, здається, не турбується про те, що він, вона чи вони повторюють пункт за пунктом кремлівську дезінформацію та пропаганду. Те, що західні медіа, які є звичайно нахилені далеко вліво, несподівано стали крайньо антиросійськими та войовничими — це смішно. Те, що Джордж Сорос, чиїм прихильником я не є, фінансував Революцію гідності, стало би шоком для моїх колишніх студентів, які ризикували своїм життям в холодну зимову погоду, щоби жити на Майдані соціальним вченням Католицької Церкви, яке ми обговорювали. Russia Today і Sputnik є кремлівськими органами дезінформації, крапка. Як так сталося, що велика частина українських вояків, які мужньо борються з російськими загарбниками, є російськомовними? Як зумів президент Зеленський вісім років переслідувати російськомовних, якщо він є при владі менше трьох років? Невже архиєпископ і ті, хто його оточує, не читали промову Путіна від 20 лютого, в якій він підкреслив, що тим, що його «спровокувало, є сам факт існування незалежної, суверенної України. А у путінського прихвостня – Московського Патріарха Кирила, не більше шансів очолити відродження цивілізації, ніж у вашої місцевої гадалки на картах.

Я впродовж довгого часу сумнівався, чи архиєпископ Віґано насправді сам пише ці «декларації», які видаються від його імені, які, на жаль, з часом стають дедалі більш неврівноваженими. І я кажу «на жаль», бо колись вважав архиєпископа другом і залишаюся вдячним йому за служіння Ватикану (яку він добре сповняв як нунцій). Однак ця найновіша декларація про війну в Україні перетнула червону лінію. Дозволяючи, щоб брехня, наклепи і кремлівська пропаганда писалися від його імені, архиєпископ Карло Марія Віґано написав некролог залишкам свого колись значимого духовного та морального авторитету.

А це вже далеко не «на жаль».

Джордж Вайґель — Почесний Старший науковий співробітник Вашингтонського Центру етики та публічної політики, де він очолює кафедру Католицьких студій Вільяма Е. Саймона.

Переклад спеціально для РІСУ Тараса Курильця