Архиєрей УПЦ МП привітав Кирила: Дякуємо за Ваші молитви в умовах "міжусобної брані"

13 березня, 14:39
Суспільство
Архиєрей УПЦ МП привітав Кирила: Дякуємо за Ваші молитви в умовах "міжусобної брані" - фото 1
Митрополит Тернопільський і Кременецький УПЦ МП Сергій Генсицький привітав Патріарха Кирила з 14-ту річницю інтронізації.

Відповідний документ опублікували в Телеграм-каналі "Інформатор", передають Тернополяни.

У листі російською мовою Сергій зізнається у вірності Кирилу, звертаючись до Гундяєва, вітає його з 14-ою річницею, коли той прийшов на престол і бажає йому міцного здоров'я та довголіття і молиться за нього.

Війну, в якій Росія напала на Україну, Сергій називає - міжусобною бранню, яку спровокували зовнішні сили.

"Благодарим за Ваши Предстоятельские молитвы о пастве, оказавшейся ныне в условиях междоусобной брани, спровоцированной внешними силами", - пише митрополит УПЦ МП.

Архиєрей УПЦ МП привітав Кирила: Дякуємо за Ваші молитви в умовах 'міжусобної брані' - фото 110323

 

Відомий релігієзнавець Олександр Саган відреагував на привітання єрарха з Тернопільщини. Він порадив працівникам СБУ з'ясувати, що власне мав на увазі митрополит, коли називав агресію Росії проти України "громадянською" війною.

"Бо легше верблюдові пройти крізь вушко голки", ніж єпископу УПЦ МП відмовитися від "русского міра", - написав у себе на Фейсбуці Саган. - Багато шуму викликало вітання митрополита Польської ПЦ Сави єресирарху Кіріллу. А от власні "поздоровляльники" якось залишилися у тіні. А варто оцінити і ці "шедеври" "політично-богословської думки"... "Междоусобная брань, спровоцірованная внєшнімі сіламі". Так у Тернополі і Кременці "мітрополіт с паствой" оцінює нинішню війну... Рік широкомасштабної і дев'ять років від нападу Росії на Україну та анексії наших територій нічого не змінили у самоусвідомленні тернопільського (!) єрарха. Тому поки існує прямий вплив Кірілла на паству в Україні, ситуація у нас не зміниться... І чи не варто співробітникам СБУ попитати у митрополита, яку таку "громадянську війну" він має на увазі, і що то за "зовнішні сили" спровокували війну?".