"Благодаті від КҐБ не буває", - Портніков про вибачення Предстоятеля Польської Православної Церкви

"Благодаті від КҐБ не буває", -  Портніков про вибачення Предстоятеля Польської Православної Церкви - фото 1
Митрополиту Польської Православної Церкви Савві довелося просити вибачення у співвітчизників та пастви за своє тепле послання Московському Патріарху Кирилу з нагоди річниці інтронізації. Проте перепрошувати митрополиту доводиться вже не вперше.

Про це написав Віталій Портніков у статті "Бідний «Юрек»" на "Збручі".

"Коли у 2009 році видання Rzeczpospolita опублікувало матеріали, які свідчили про тісні зв'язки Савви та інших єрархів Польської Православної Церкви зі спецслужбами ПНР і про те, що митрополит насправді – «агент Юрек», Савва теж просто просив вибачення за те, що кілька десятиліть поспіль займався сексотством", - зазначив Портніков

За його словами, політична лінія Польської Церкви як вірної прихильниці Московського Патріархату відтоді не змінилася ані на дюйм.

"Тож коли митрополит Савва бажає Патріарху Кирилу подолати влаштовану «ворогами Церкви» нестабільність в українському церковному житті – він знає, про що пише", - зауважив Віталій Портніков.

Коли Сталін відродив РПЦ, то Церква одразу опинилася під щільною опікою чекістів.

"З Польською Православною Церквою – та сама історія, - пише Портніков. - Церква, яка отримала Томос від Константинополя ще 1924 року, була розгромлена після радянської окупації Польщі та встановлення комуністичного режиму. Її єрархів змусили відмовитися від справжнього Томосу та прийняти підроблений, московський. Нова Церква перебувала під тиском КҐБ та спецслужб ПНР, причому самі національні меншини у комуністичній Польщі вважалися неблагонадійними. Так хто міг опинитися в єрархії такої Церкви? Тільки «бідний Юрек». І скільки б він не намагався дистанціюватися від своїх кураторів, нічого не виходить – під рясою постійно просвічують погони".

"Тому всім нам варто дійти до простої формули: благодаті від КҐБ не буває", - додав Віталій Портніков.

Читайте також:

Польська Православна Церква має засудити злочини Росії і визнати ПЦУ: Відкритий лист українців у Польщі до Митрополита Сави

Посол України засудив привітання глави Польської Православної Церкви Патріархові РПЦ Кирилу

Польська Православна Церква отримує гроші від Путіна, – ЗМІ Польщі.