Асамблея канонічних православних єпископів США відзначила 10-річчя діяльності

06 жовтня, 10:36
Православні
Асамблея канонічних православних єпископів США відзначила 10-річчя діяльності - фото 1
Десята ювілейна Асамблея канонічних православних єпископів Сполучених Штатів Америки очно відбулася вперше з початку пандемії COVID-19 у Вашингтоні, округ Колумбія. Засідання проходили 2-5 жовтня. Зустріч очолив голова Асамблеї архиєпископ Елпідофор. Участь у ній взяли особисто 29 єрархів та 7 - у форматі онлайн.

Розпочалися засідання 2 жовтня зустріччю виконавчого космітету. Пізніше усі єпископи зібралися на вечірю в Антіохійській православній церкві святих Петра і Павла в Потомаці, штат Меріленд. Про це йдеться на офіційному сайті УПЦ в США.

У неділю, 3 жовтня, члени Виконавчого Комітету - архиєпископ Елпідофор (GOA), митрополит Йосиф (AOCA), єпископ Іриней (SOC), митрополит Ніколай (ROC), єпископ Саба (GOC), митрополит Тихон (OCA) та митрополит Григорій (ACROD) - співслужили Літургію у соборі Святої Софії у Вашингтоні.

У рамках Асамблеї відбулася дискусія щодо нових викликів і можливостей для молоді. Йшлося про роль Церкви в утвердженні віри молодих людей. Єрархи 2020 2020 року оголосили 2021 рік - «Роком молоді». Таким чином, родзинкою цієї зустрічі стало утворення двох нових підрозділів Асамблеї, орієнтованих на працю з молоддю та залучення молодих людей у життя Церкви.

Асамблея схвалила роботу Комітету з канонічних питань, обговорила проведення майбутньої молодіжної православної конференції, яка відбудеться у першому кварталі 2022 року, та питання капеланства.

У промові 4 жовтня архиєпископ Елпідофор, Голова Асамблеї, говорив про важливість єдності у різноманітті: «Православ’я, як ми всі знаємо, не є федерацією Церков, а сім’я - дуже велика світова сім’я». За його словами, відповідальність Асамблеї - бути єдиним голосом, що захищатиме традиції Церкви, одночасно збалансованим і, перш за все, пастирським».

Асамблея також схвалила створення робочої групи під наглядом Комітету пастирської практики для прийому навернених у Церкву.

Було представлено новий додаток для iPhone/Android, який буде служити інструментом для покращення спілкування між єрархами та віруючими. Додаток буде поступово запускатися з кінця 2021 року до початку 2022 року.

Асамблея також дала високу оцінку спільній заяві релігійних лідерів світу щодо клімату, яка була прийнята до майбутньої Конференції Організації Об’єднаних Націй з питань клімату (КС-26).

Довідка: Американська архиєпископія Вселенського Патріархату заснована 1922 року. Вона охоплює єпархії Вселенського Патріархату в США і Канаді. Адміністративний центр архиєпископії знаходиться в Нью-Йорку. Число парафій - 550. Число парафіян - від 500 тис. до 2 млн., переважно греки. Також в підпорядкуванні архиєпископії перебувають українські парафії в Америці (Українська Православна Церква в Канаді, Американська Карпаторусинська єпархія, Українська Православна Церква в США та ін).