Баптисти пропонують провести окреме соціологічне дослідження Протестантських Церков

Баптисти пропонують провести окреме соціологічне дослідження Протестантських Церков - фото 1
У рамках Круглого столу «Релігія і влада в Україні: проблеми взаємовідносин», який відбувся 1 лютого в онлайн-режимі заступник заступник голови Всеукраїнського Союзу Церков ЄХБ Ігор Бандура висловив пропозицію провести окреме соціологічне дослідження Євангельських Церков України.

Про це повідомляє baptyst.com, передає Слово про слово.

Організатором зустрічі виступав Центр Разумкова спільно з Представництвом Фонду Конрада Аденауера в Україні, за підтримки Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

На заході говорили про церковно-релігійну ситуацію в Україні: стан, тенденції, проблеми. А також про перспективи розвитку церковно-релігійної ситуації в Україні в сучасних зовнішніх та внутрішніх викликах. Перед засіданням Центр Разумкова підготував інформаційні матеріали «Особливості релігійного та церковно-релігійного самовизначення громадян України: тенденції 2000-2021 років». Дослідницька робота складається зі 172 сторінок.

У Круглому столі взяв участь Ігор Бандура, заступник Голови Всеукраїнського Союзу Церков ЄХБ (баптистів). Він подякував за гарне дослідження, за матеріал, який дає можливість поглянути на взаємозв’язок фактору церковної присутності в Україні та суспільного життя. Проте він зазначив недостатньо репрезентативне місце менших конфесій у цьому дослідженні, зокрема Євангельських Християн-Баптистів.

«Ми вважаємо, що показники недостатньо відображають кількісний та якісний характер протестантів у цьому дослідженні. Адже репрезентативна вибірка була розрахована на 2 тис. респондентів, а потрібно було б не менше 10 тис.», – зазначив Бандура.

Також служитель запропонував зустрітися та обговорити можливість окремого дослідження Євангельських Церков України.

«Ми відкриті до діалогу та пошуку формату, який би дав нам краще зрозуміти місця протестантської громади в суспільстві та в Україні», – додав він.