Білоруського католицького священика засудили третій раз поспіль

10 червня, 09:29
Держава
Білоруського католицького священика засудили третій раз поспіль - фото 1
Через місяць після затримання, яке відбулося 8 травня, настоятель римо-католицької парафії в Шуміліно отець Анджей Юхневич не вийшов на волю. Це означає, що його засудили на адміністративний арешт втретє поспіль, Два попередні рази отець відбув по 15 діб арешту.

Про це повідомляє katolik.life.

Новий термін та звинувачення, а також звинувачення за другим протоколом поки що залишаються невідомими. Вперше священика засудили до арешту за адміністративною статтею за «несанкціоноване пікетування» (Порушення порядку організації або проведення масових заходів). Як сказано в опублікованій у банку судових рішень постанові, священика звинуватили в тому, що раніше він розміщував на своєму фото профілю в соцмережі кілька значків, і ці дії міліція і суд вважали несанкціонованим пікетуванням. Настоятеля санктуарію засудили до максимально можливого терміну.

Фото профілю зі значками, про які йдеться (у тому числі з офіційним прапором України) священик оновлював понад два роки тому. Того ж дня, 26 лютого 2022 року, коли на фото профілю настоятеля з'явився значок із прапором України, він змінив його на зображення голуба світу. Проте все одно було визнано винним та засуджено на максимальний термін арешту.

За подібні дії в інтернеті за аналогічною статтею було засуджено також вікарія парафії, який після двох судів та арешту вийшов на волю і повернувся до служіння в санктуарії.