Більшість кладовищ на деокупованих територіях України залишаються замінованими, — ДСНС

14.04.2023, 14:00
Держава
Більшість кладовищ на деокупованих територіях України залишаються замінованими, — ДСНС - фото 1
Через тиждень після Великодня наступлять поминальні дні. Але більшість кладовищ на деокупованих територіях України залишаються замінованими. Тому, перед тим як йти на цвинтар, потрібно стежити за повідомленнями місцевої влади, очищений він від вибухівки чи ні.

Про це на брифінгу сказав речник Державної служби з надзвичайних ситуацій Олександр Хорунжий, інформує Суспільне.

"Звертаємо увагу на те, що треба проконсультуватись з органами місцевої влади: чи очищений той, чи інший цвинтар від вибухонебезпечних предметів, чи можуть люди прийти на поминальні дні. Над цим працюють не тільки піротехніки ДСНС. Працюють ще вибухотехніки Національної поліції, Національної гвардії, ЗСУ", — сказав речник ДСНС.

За його словами місцева влада отримує повну інформацію про закінчення розмінування на таких територіях.

"Найбільш забруднені вибухівкою, звичайно, території Херсонщини, Харківщини, частково Миколаївщини, Запоріжжя, Донеччини, Сумщини та Чернігівщини. Навіть Київщина. Але на Київщині фактично всі обʼєкти критичної інфраструктури та життєзабезпечення очищені, замінованими залишаються деякі лісові ділянки й поля", — каже Хорунжий.

По "конкретних об'єктах" речник ДСНС радить уточнювати детальну інформацію.

"Детальну інформацію треба уточнювати по конкретних обʼєктах на місцях. Зокрема, на Харківщині, якщо не помиляюсь, понад 500 кладовищ може бути заміновано", — сказав Олександр Хорунжий.