На Росії єпископ РПЦ змусив публічно каятися священика за молитву про мир, а не про перемогу РФ

30 вересня, 15:16
Православні
На Росії єпископ РПЦ змусив публічно каятися священика за молитву про мир, а не про перемогу РФ - фото 1
На Росії молодого священика з Тверської області змусили публічно каятись за те, що молився за мир, а не за перемогу окупаційної армії РФ у війні проти України. За це йому погрожували позбавленням сану і змусили вибачатися спочатку перед представниками РПЦ, а потім – і перед парафіянами храму, настоятелем якого він є.

Джерело: Uzhgorod.net

Процес "покаяння перед паствою" керівництво РПЦ зробило максимально принизливим для священика. Відео того, як це відбувалося, опублікували російські ЗМІ, повідомляє Obozrevatel.

Інцидент стався у селі Погоріле Городище Тверської області. Там настоятель місцевого храму, 28-річний Ілля Гавришків, впав у немилість керівництва РПЦ за те, що під час служби молився про мир, а не про "перемогу" окупантів у війні проти України.

За це, як розповідає парафіянам храму на відео вищий начальник Гавришківа, єпископ РПЦ, молодому священикові погрожували позбавленням сану.

"Іди, гуляй. Ти в нас хто був? Отець Ілля? А зараз хто? Іллюшка якийсь незрозумілий", – описав процес "надоумлення" священика єпископ.

Погрози на молодого священика вплинули. Він, за словами єпископа, написав покаяний лист до РПЦ. Однак цього представникам РПЦ видалося мало – і Гавришківа у присутності єпископа змусили вибачатися за молитви про мир ще й перед парафіянами храму.