Біля зруйнованої рашистами мечеті у Маріуполі - стихійні могили

27 червня, 11:03
Культура
Біля зруйнованої рашистами мечеті у Маріуполі - стихійні могили - фото 1
Біля зруйнованої обстрілами маріупольської мечеті, яка була окрасою міста - стихійні поховання мешканців, яких вбили росіяни.

Фото мечеті до і після «визволення» РФ в Телеграмі оприлюднила Маріупольська міська рада, передає Укрінформ.

«Для окупантів немає нічого святого. Вони обстріляли мечеть у березні, коли там ховалися жінки з дітьми. Тепер тут занедбане місце у парку, де розташовані стихійні могили вбитих росіянами маріупольців. Саме так виглядає «русский мир» та відношення до релігії», - йдеться у повідомленні.

У міськраді наголошують, що мечеть була окрасою Приморського парку. Місцем, де не лише проводили час та молилися члени мусульманської громади міста, але й гуляли і відпочивали усі містяни.

Маріупольську мечеть на честь султана Сулеймана Пишного і Роксолани та однойменний ісламський культурний центр урочисто відкриті 15 жовтня 2007 в присутності почесних гостей із Туреччини.

 

Мечеть зведена з мармуру, привезеного з Туреччини. Будівництво тривало три роки. Роботи фінансувалися азербайджанською діаспорою міста і турецьким бізнесменом Саліхом Джихані, також за підтримки міської ради. Мечеть побудували за проектом мечеті Сулейманіє-Джамі в Стамбулі.

 

Агресія росії спричинила в Маріуполі одну з найбільших гуманітарних катастроф. Місто практично повністю зруйноване внаслідок ворожих обстрілів.

 

Маріуполь сьогодні без нормального постачання електрики, води, газу. Від початку російського вторгнення у місті загинули близько 22 тис. мирних жителів. Понад 50 тисяч депортовано до росії та тимчасово окупованих територій Донецької області.