• Головна
  • Новини
  • Благочиння УПЦ КП в Німеччині має бажання належати до ПЦУ (оновлено)...

Благочиння УПЦ КП в Німеччині має бажання належати до ПЦУ (оновлено)

07.03.2019, 19:38
Благочиння УПЦ КП в Німеччині має бажання належати до ПЦУ (оновлено) - фото 1
Німецьке благочиння колишньої УПЦ КП з центром в Кельні відмовилося від переходу під юрисдикцію Константинопольського Патріархату, повідомив 5 березня в Facebook благочинний протоєрей Володимир Чайка.

Віряни Німецького благочиння колишньої УПЦ КП з центром у Кельні виразили бажання належати до ПЦУ, — про це повідомив 5 березня на Facebook-сторінці протоєрей Володимир Чайка, як коментар до такого ж бажання деяких парафій з США.

«На наших парафіяльних зборах, що відбулися 17 лютого, ми також проголосували за приналежність Києву», — написав він.

Священик повідомив у коментарі РІСУ, що також відбулася зустріч з главою ПЦУ Митрополитом Єпіфанієм (Думенком) у Києві, основною метою якої було особисто привітати Митрополита Епіфанія з обранням на посаду предстотятеля, а також при цій нагоді він розповів про волевиявлення своєї громади «щодо юрисдикційної приналежності». При цьому не було жодної мови про те, що благочиння чи духовенство «відмовляється від юрисдикції Константинопольського Патріархату», як подали певні видання РПЦвУ.

«Як в Україні, так і в Німеччині кожна громада має право сама визначатися щодо своєї юрисдикційної належності, — сказав о. Володимир. — Це ж ніяким чином не означає, що рішення є кінцевим. Бажання вірян повинно було бути донесеним до предстоятеля. У зв’язку з цим, як духовенство, так і віряни потребують діалогу, щоби знайти спільне рішення».

Нагадаємо, що у нещодавньому інтерв’ю Митрополит Епіфаній, зокрема, сказав: «Уже зараз, наприклад, у Європі є багато парафій, які самостійно виявили бажання підпорядковуватися Вселенському патріархату. Я навіть мав спілкування кілька днів тому з певними представниками громад, які говорять: "Ми маємо хороші стосунки, ми вже переходимо". Зараз я готую відпускні грамоти для тих священиків, на яких є запити.

Цей процес має бути поступовим і мирним. Є деякі громади, які не бажають переходити. Але ми будемо мати з ними діалог. З боку Патріарха Варфоломія немає якогось агресивного налаштування, що ви повинні сьогодні передати нам ці парафії. Вони прекрасно розуміють ситуацію».