• Головна
  • Новини
  • Братія "Обителі батюшки Зосими" звинуватила Митрополита Володимира у зраді...

Братія "Обителі батюшки Зосими" звинуватила Митрополита Володимира у зраді

04.10.2013, 16:37
Братія "Обителі батюшки Зосими" звинуватила Митрополита Володимира у зраді - фото 1
І прирівняла Предстоятеля УПЦ (МП) до Юди.

обитель.jpgОфіційний сайт Свято-Успенської Миколо-Василівської обителі (монастиря) ( "Обитель батюшки Зосими" ), яку заснувава схиархимандрит Зосима, духівник Віктора та Людмили Янукович, опублікував різку заяву у зв'язку з підписанням Предстоятелем УПЦ (МП) Митрополитом Володимиром "Звернення Церков і релігійних організацій до українського народу "щодо євроінтеграції України.

Братія монастиря звинуватила Митрополита в зраді і прирівняла його до Юди.

Автори заяви вважають, що документ, підписаний Предстоятелем УПЦ, "не повинен вводити в оману українських громадян своєю назвою", а викладені в ньому міркування "жодною мірою не є вираженням позиції Української Православної Церкви Московського Патріархату з питання «європейської інтеграції», але відображають особисту громадянську позицію Митрополита Володимира (Сабодана), яку він поділяє з представниками розкольницьких, сектантських , інославних і нехристиянських релігійних об'єднань України".

У своїй заяві насельники монастиря категорично відкидають будь-які спроби обговорення або лояльного ставлення до "європейського цивілізаційного простору" і наполягають "будувати своє суспільне і державне життя в нерозривній братській єдності з російським і білоруським народом".

Зобразивши Європу у виключно зловісних образах – від "«цивілізаційних устремлінь» псів-лицарів цього Заходу на кризі Чудського озера " до нинішньої "войовничої пропаганди статевих збочень і розтління дітей", – братія "Обителі батюшки Зосим" протиставляє цьому "вибір святого рівноапостольного Володимира, який від самої купелі Хрещення Русі відкинув католицький Захід і прийняв Православ'я від Візантії".

Позицію Митрополита Володимира "Обитель батюшки Зосими" називає "зрадою" і ставить його в ряд із "Ивашкой Мазепой" і "Михайлом, сыном Антона ( Денисенко ) ) иже лжеименнося сказует «патриарха Киевского Филарета»".

Зосімаw.jpgАвтори заяви також згадують напуття Старця Зосими: жити «під виглядом світлих майбутніх часів єдності України та Росії, які, глибоко вірю, неминуче настануть, з чим і йду у вічність»" .

Під заявою на сайті пропонуються "Читання до роздумів", серед яких "Заповіт" схиархимандрита Зосими. У ньому засновник монастиря у разі отримання УПЦ навіть канонічної автокефалії фактично закликає до розколу: "У разі відходу України від Москви, яка б не була автокефалія, – беззаконна або «законна» , – автоматично переривається зв'язок із Митрополитом Київським" .

Як повідомляє «Релігія в Україні» , на сьогоднішній день кількість братії монастиря налічує 60 насельників і 110 насельниць.