• Головна
  • Новини
  • Бюро УГКЦ з екології проводить у Відні виставку дитячих малюнків про Чорнобиль...

Бюро УГКЦ з екології проводить у Відні виставку дитячих малюнків про Чорнобиль

26.04.2017, 13:53
Бюро УГКЦ з екології проводить у Відні виставку дитячих малюнків про Чорнобиль - фото 1
З 24 по 28 квітня у Відні (зал Католицької студентської молоді, вул. Ебендорфер 8) відбувається виставка дитячих малюнків Всеукраїнського конкурсу «Чорнобильська катастрофа: 30 років опісля – що далі?»

З 24 по 28 квітня у Відні (зал Католицької студентської молоді, вул. Ебендорфер 8) відбувається виставка дитячих малюнків Всеукраїнського конкурсу «Чорнобильська катастрофа: 30 років опісля – що далі?»

Конкурс, який організувало Бюро з питань екології за підтримки Міністерства освіти та науки України, має за мету зберегти живу пам'ять про Чорнобильську катастрофу, розвинути у дітей та молоді чутливість до ризиків модерних технологій та сприяти формуванню відповідальності за створений Богом світ.

В конкурсі взяли участь понад 1500 школярів та студентів з різних регіонів України.

Для виставки відібрано 77 кращих малюнків, які, в особливий, творчий і зворушливий спосіб, виражають довгострокові наслідки атомної катастрофи.

Роботи передають особистий біль, страх і прагнення кращого майбутнього.

Під час виставки лікар-ліквідатор на ЧАЕС Наталія Терещенко з Харкова  розповіла про пережите.

«Ми не могли бачити радіацію, ані відчувати її на смак, ані на дотик, але ми бачили наслідки її смертельного впливу», – згадує пані Наталія Терещенко з Харкова, ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС, яка працювала лікарем-лаборантом влітку-восени 1986 року в Чорнобильській зоні поблизу зруйнованого реактора.

В той час Наталії Терещенко було 35 років і вона була мамою двох маленьких дітей… Її мобілізували і відіслали в Чорнобильську зону з бригадою медиків для вимірювання доз радіаційного випромінювання ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

За словами Н.Терещенко, тема Чорнобильської катастрофи все більше зникає з суспільної пам’яті і, навіть, починає ставати своєрідним табу, що є дуже небезпечним симптомом для сучасного українського суспільства, а, зокрема, дієвості влади.

Виставка проходить під патронатом Мінприроди України та Посольства України в Австрії, маючи за мету привернути увагу не лиш до наслідків Чорнобиля, але й мобілізувати зусилля громадськості в Україні, Австрії та інших країнах для сталого розвитку і збереження створіння. Про це повідомляє Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології.