Центр «Емаус» у Львові відсвяткував 10 років свого існування

01.07.2011, 18:23
24 червня 2011 р. у Львові в приміщенні театру ім. М. Заньковецької відбулося святкування 10-річчя Центру духовної підтримки осіб з особливими потребами «Емаус» Українського католицького університету. У святкуванні взяли участь близько 800 осіб.

24 червня 2011 р. у Львові в приміщенні театру ім. М. Заньковецької відбулося святкування 10-річчя Центру духовної підтримки осіб з особливими потребами «Емаус» Українського католицького університету. У святкуванні взяли участь близько 800 осіб.

Під час святкової програми відбулися презентація нового фільму Олега Романчука «Бачити людину», вистава інтеграційного театру «І сміх і сльози», були представлені вибрані фрагменти з книг Жана Ваньє, Генрі Ноуена (відомий письменник-богослов, духовний провідник спільноти «Лярш-Дейбрек», Торонто) та Олега Романчука, про місію та покликання осіб неповносправних у суспільстві.

Зі словом привітання до «Емаусу» та всіх присутніх звернулися: о. Борис Ґудзяк - ректор Українського Католицького Університету, Богдан Трояновський - директор видавництва «Свічадо», Мирослав Николаєв - директор навчально-реабілітаційного центру «Джерело», с. Лукія Мурашко (провідник спільноти «Лярш-Ковчег» в Україні), разом з представниками спільноти «Лярш-Ковчег», Уляна Рой (провінційний координатор спільнот «Віра і Світло» в Україні), а також представники міської та обласної влади Львова.

"Мене найбільше торкнули слова владики Венедикта про те, що усі ми насимо маски, а особи розумово неповносправні цих масок не мають. Вони не йдуть на компроміс зі своєю совістю, вони роблять те, що відчувають, вони дуже безпосередні. Вони живуть у правді", - зазначає гість святкування Степан Манько, редактор журналу «Математичні студії», ЛНУ ім. І. Франка.

Між кожним привітанням звучали віросвітлянські пісні з жестами, які разом співали всі присутні у залі. Закінчилося святкування молитвою, після якої з балконів театру під звучання пісні «Милосердя падає» на присутніх падало багато кольорових кульок.

"Центр «Емаус» має важливу місію – показати, що поруч з нами живуть різні люди, що усі ми різні і нам потрібно навчитися приймати один одного і піклуватися один про одного, - вважає Алла Харковець, начальник навчально-методичного відділу Львівського інституту Банківської справи УБС НБУ, присутня на святі. - Недостатньо того, щоб у державі були нормативно-правові акти, які б регулювали статус неповносправних осіб. Ми не повинні забувати про духовні потреби, котрі у всіх нас є. Маємо піклуватися про те, щоб особи неповносправні не почували себе відірваними від світу, в якому живуть".

Довідка

Центр «Емаус» є структурним підрозділом Українського католицького університету. Він був заснований у 2001 році Зенею Кушпетою, українкою, котра народилася і виросла в Канаді, уже 25 років є членом спільноти «Лярш-Дейбрек» (Торонто, Канада).

Головним завданням Центру є поширювати у суспільстві християнське бачення дару та особливого покликання осіб розумово неповносправних; духовно підтримувати їх та їхні родини; плекати дух спільноти й дар дружби з особами з особливими потребами та свідчити про цінність та гідність кожної людини.

«Лярш» - це мережа спільнот, заснована Жаном Ваньє у 1964 році. У цих спільнотах особи розумово неповносправні та молодь-асистенти розділяють своє життя у праці, дружбі та молитві, живучи разом у невеликих домівках. В 1998 році в Україні були засновані перші денні програми-майстерені.У 2008 році денні програми-майстерені були визнані повноправним членом Міжнародної федерації «Лярш».

«Віра і Світло» ? це рух спільнот, у центрі якого є особи, розумово неповносправні (діти, підлітки, дорослі), навколо яких згуртовуються члени їх родин та молодь-приятелі.Рух «Віра і Світло» заснований Жаном Ваньє та Марі Елен Матьє у 1971 році. В Україні перші віросвітлянські спільноти були засновані Зенею Кушпетою у 1992 році.

Лідія МОСКАЛЬ