Церемонія коронації Карла ІІІ стала епохальною та екуменічною

07 травня, 08:45
Світові
Церемонія коронації Карла ІІІ стала епохальною та екуменічною - фото 1
У Лондоні 6 травня відбулася коронація Карла ІІІ. Це перша коронація британського монарха за останні 70 років. І вперше за понад 400 років католицькі архиєпископи взяли у ній участь.

Джерело: Vaticannews

Вона відбувалась у Вестмінстерському Абатстві, після цього процесія вирушила до Букінгемського палацу.

Карл виголосив коронаційну присягу. Він підтвердив, що захищатиме закон та Англіканську Церкву під час свого правління. Він також склав другу присягу - клятву про приєднання до престолу, в якій говориться, що він "вірний протестант".

Церемонія коронації Карла ІІІ стала епохальною та екуменічною - фото 113981

Після клятв відбулося помазання та вручення королю регалій.

Богослужіння очолив голова Англіканської Церкви, архиєпископ Кентерберійський Джастін Уелбі, але також були присутні інші церковні та релігійні лідери, зокрема глава Католицької Церкви в Англії та Уельсі кардинал Вінсент Ніколс, архиєпископ Вестмінстерський, який зачитав молитву і благословив короля Карла.

Церемонія коронації Карла ІІІ стала епохальною та екуменічною - фото 113982

Іншими представниками католиків на коронації були: державний секретар Ватикану італійський кардинал П’єтро Паролін і новопризначений апостольський нунцій у Великій Британії архиєпископ Іспанії Мігель Маурі Буендіа, а також архиєпископ Кардіффа Марк О’Тул, єпископ Абердіна Г’ю Гілберт, Шотландії та архиєпископ Арма та примас всієї Ірландії Імон Мартін.

Відразу на початку коронаційної служби стався потужний екуменічний момент, коли срібний процесійний хрест із двома фрагментами Хреста, подарованого королю Карлу Папою Франциском, винесли до проходу. Минулого місяця Папа Римський надіслав дорогоцінні реліквії королю як екуменічний жест на честь сторіччя Англіканської Церкви в Уельсі.

Церемонія коронації Карла ІІІ стала епохальною та екуменічною - фото 113983

Після вручення символічних регалій настала кульмінація церемонії. На голову Карла, який сидів на старовинному дерев’яному коронаційному троні, виготовленому в 1300 році, Архиєпископ Кентерберійський поклав традиційну корону з цільного золота й усипану дорогоцінним камінням. .

Як повідомив РІСУ д-р Сергій Шумило, вперше в історії під час урочистої церемонії коронації короля Великобританії та Північної Ірландії у Вестмінстерському абатстві 6 травня пролунали православні візантійські молитовні піснеспіви грецькою мовою, які були виконані православним хором під керівництвом д-ра Александра Лінгоса – архонта Вселенського Патріархату, псалтиса православної парафії в Оксфорді, керівника та засновника Cappella Romana, професора музики University of London та наукового співробітника Інституту православних християнських досліджень при Кембриджському університеті.

У церемонії коронації на запрошення Його Величності взяв участь православний Екзарх Західної Європи та Ірландії Вселенського Патріархату, митрополит Фіатирський та Великобританський Микита (Луліас), який під час коронації в соборі Вестмінстерського абатства возніс окрему спеціальну молитву, закликавши Боже благословення і захист на нового монарха.

Коронації передувала найсвященніша частина цього ритуалу, під час якої король був помазаний архиєпископом Велбі. Олія для коронації була отримана з оливок, вирощених з двох гаїв на Оливковій горі в Єрусалимі, і була освячена в церкві Гробу Господнього.

Церемонія коронації завершилася тим, що король Карл і королева Камілла привітали натовп з балкона Букінгемського палацу.

Британські монархи залишаються єдиними в Європі, які вже понад тисячу років зберігають традицію коронації. До того ж, для них це була перша коронація у XXI столітті. Карл ІІІ став найстарішим монархом на момент початку правління за всю історію Великобританії.

Президент України привітав короля, який представляє династію Віндзорів, з початком нової епохи в історії британської монархії.

Про це глава держави сказав у вечірньому зверненні. "Від імені всього українського народу я вітаю Їх Величностей - справжніх друзів України - із цією історичною подією, яка починає нову епоху британської монархії. Бажаю королю Карлу ІІІ довгих років успішного правління, а народу Сполученого Королівства - процвітання та спільних із нами перемог", - повідомив Зеленський.