• Головна
  • Новини
  • Церква — не суб’єкт виборчого процесу, однак вона не може бути зовсім поза політикою, - Георгій Коваленко...

Церква — не суб’єкт виборчого процесу, однак вона не може бути зовсім поза політикою, - Георгій Коваленко

28.02.2019, 10:27
Церква — не суб’єкт виборчого процесу, однак вона не може бути зовсім поза політикою, - Георгій Коваленко - фото 1
Церква — не суб’єкт виборчого процесу, законом заборонено агітацію на територіях храмів і за цим треба стежити всім. Про це в інтерв’ю «Народній правді» сказав священнослужитель Православної Церкви України Георгій Коваленко.

Церква — не суб’єкт виборчого процесу, законом заборонено агітацію на територіях храмів і за цим треба стежити всім. Про це в інтерв’ю «Народній правді» сказав священнослужитель Православної Церкви України Георгій Коваленко.

Коваленко.jpg

Він не заперечує, що релігійний фактор є складовою і політичної системи, та передвиборчих технологій. Якщо в суспільстві релігія — важлива тема, якщо інтерес до неї не вщухає, а навпаки, політики будуть це використовувати.

“Політика — це мистецтво управління полісом. У цьому сенсі, якщо ми живемо в демократичній країні, то кожен громадянин є учасником політичного процесу”, – говорить експерт.

На думку Коваленка, Україна повинна відійти від радянської моделі, коли відділення Церкви від держави означало повну маргіналізацію та її витіснення з політичного або суспільного життя.

Священнослужитель в якості прикладу навів паспорт і відому фразу “Віддайте кесарю кесареве, а Боже — Богу”.

“Давайте подивимося на наш паспорт. Там написано, що ти — громадянин України. Ми одночасно і громадяни країни, і віруючі Церкви. Ми повинні бути свідомими і відповідальними громадянами. Одночасно ми повинні бути справжніми християнами”, – стверджує Коваленко.

Церква, пояснює він, не частина державної влади, вона є частиною громадянського суспільства, і вона повинна вибудовувати свої відносини з суспільством в цілому, з різними людьми, які мають різні політичні погляди.

І додає, що Церква не може бути зовсім поза політикою:

“Бог дав 10 Заповідей не для того, щоб люди збиралися у храмі і просто повторювали, а для того, щоб народ, який вийшов з рабства, з ними жив. Якщо уважно подивитися, то ці Заповіді вказують, як жити вільним людям у суспільстві, де немає рабства. Функція Церкви — нагадувати державі, політикам і звичайним людям про Божі заповіді та християнські чесноти, як основи суспільного життя і політичного процесу”.