Created with Sketch.

Часопис «Патріярхат» переходить в онлайн

02 лютого, 13:10

Вийшов 500-ий номер часопису «Патріярхат» – вперше в повному обсязі на сайті видання і востаннє у форматі паперового журналу-двомісячника. Вихід 501-го випуску часопису у 2024 році редакція готує вже виключно в електронному форматі на оновленому сайті.

Як розповів РІСУ головний редактор видання Володимир Мороз, «перехід з друкованого видання до електронного є частиною ширшої програми розвитку “Патріярхату” – видання, яке вже понад півстоліття гуртувало і гуртує по всьому світу кілька поколінь вірних, зацікавлених життям української Церкви».

За його словами, питання зміни формату було постало давно, адже «для нас цінно бути доступними для читачів, і якщо раніше номер мав подолати кілометри шляху, через руки багатьох людей, перш ніж потрапити до рук читача, то тепер матеріали випусків доступні відразу, кожному і безкоштовно».

«Патріярхат» був і є майданчиком для великих аналітичних матеріалів та, як кажуть у редакції, «присвячений непростим темам з неочевидними відповідями». «Якщо раніше резонанс таких матеріалів і відповідь на них теж відбувався через пресу, то сьогодні перед ведуть інтернет-мережі, а тому новий сайт – спосіб бути ближчими для читачів соцмереж, кількість яких за період пандемії та повномастштабного вторгення значно зросла», — зауважує Володимир Мороз.

Із цих причин упродовж 2022–2023 років Управа Українського патріархального товариства, яке є засновником журналу, та редакція видання напрацювали програму зміни формату і повного переходу в онлайн.

Пріоритет цієї трансформації – зберегти спільноту читачів, авторів і доброзичливців видання.

«І в цьому відношенні від нас згодом буде ще кілька цікавих новинок, про які наразі говорити трохи зарано. Ми переконані, що в подібних випадках спершу треба діяти, а потім говорити, – продовжує Володимир Мороз. – Також хочу наголосити, що шлях, який часопис проходить тепер, є можливим завдяки усім тим, хто творив “Патріярхат” у попередні десятиліття й роки, тобто заклав добрі фундаменти, а також усім тим, з ким ми перебуваємо тепер. Ця підтримка і співдія читачів, колег, авторів – у всіх категоріях це і духовенство, включно з нашими владиками, і миряни – є дуже важлива. Тож від імені нашої редакції хочу сказати всім велике “Дякую!”, у тому числі за ті дзвінки і листи підтримки, які ми отримуємо в останні дні у зв’язку з відкриттям нового сайту. Працюємо разом далі».

До речі, також зараз редакція завершує виставляти на сайт архів статей всіх випусків часопису за 1967–2023 роки. Архів матеріалів «Патріярхату», за словами головного редактора, – ресурс, на який постійно є запит, причому не тільки серед дослідників. Адже це – своєрідний репозитарій, який відображає розвиток ідентичності УГКЦ, виражає повноту її життя як помісної східної католицької Церкви.

Нагадаємо, часопис «Патріярхат» був заснований у 1967 році групою активних мирян греко-католиків, членів Українського Патріархального руху, який зародився на підтримку діяльності Патріарха Йосифа Сліпого в 1963 році у США. Журнал став провідним церковним виданням українських мирян греко-католиків та впродовж 35 років був містком єднання між різними куточками світу, де проживають вірні УГКЦ. З 2002 року редакцію часопису перенесено в Україну.

Читайте також
Огляд видань Як Архангел Михайло, Горинич і весь київський легендарій встали з українцями на боротьбу з ворогом
02 лютого, 19:05
Огляд видань «Прожити богослов’я у війні» – тема нового випуску часопису «Патріярхат»
02 лютого, 09:00
Огляд видань Пастор-капелан з міста Марії став прототипом головного героя в новій книзі про війну
28.11.2023, 17:02
Огляд видань Як вдалося розмінувати нашпиговане мінами поле
17.09.2023, 18:20