Чехія внесла Кирила до національного списку санкцій

26.04.2023, 16:53
Світові
Чехія внесла Кирила до національного списку санкцій - фото 1
Чехія внесла Патріарха Московського Кирила за підтримку вторгнення Росії в Україну до національного списку санкцій.

Для Патріарха це означає, наприклад, заборону на в'їзд до Чехії чи заморожування будь-якого майна в країні. Включення до національного санкційного списку стало можливим завдяки так званому Акту Магнітського, який набув чинності в січні, передає УНН.

"Чеський список санкцій має перше ім'я. Патріарх Кирил входить до списку санкцій саме тому, що вірою не можна виправдовувати звірства, вчинені російськими солдатами в Україні", - йдеться в повідомленні міністра закордонних справ Яна Ліпавського.

Чехія спирається на санкційні режими, що випливають із права ЄС, пріоритет надається санкційним заходам на рівні всього Європейського Союзу. Блок ЄС відмовився від санкцій проти Кирила через несхвалення Угорщини. Саме тому чеська дипломатія запропонувала включити його до національного списку.

Управління фінансового аналізу (FAÚ) відповідає за реалізацію заходів, спрямованих на заморожування активів. Вони перевірять, чи має Патріарх майно в Чехії, яке включено до санкційного списку, і при необхідності заморозять його.