Чекаємо на вакцину від коронавірусу та не панікуємо! - заява УКУ

Спільнота УКУ з надією спостерігає за початком вакцинації у Великобританії та інших країнах світу, вважаючи, що вакцина допоможе захистити життя і здоров’я людей.

Наразі, поки її ще немає в Україні, в УКУ закликають дотримуватися карантинних норм, підтримувати один одного в умовах пандемії та не панікувати.

Про це йдеться у Зверненні ректорату з приводу пандемії COVID-19

Подаємо повний текс документа:

Слава Ісусу Христу!

За останній тиждень ректорат тричі звертався до Спільноти УКУ з проханням про молитву за наших працівників, які захворіли на COVID-19. Через ураження коронавірусом у реанімації у важкому стані перебуває наш викладач. Також під апаратом ШВЛ перебуває дружина нашого співробітника. Вона була на 28-му тижні вагітності, і, аби врятувати її та дитину, лікарям довелося провести кесарів розтин. Ми молимося за їхнє одужання, а також за усіх хворих та медичних працівників, які сьогодні борються за життя уражених цією важкою недугою.

Ми з надією спостерігаємо за початком вакцинації у Великобританії та інших країнах світу і, разом з Блаженнішим Святославом (Шевчуком), Предстоятелем УГКЦ і Великим канцлером УКУ, вважаємо що, «вакцина справді допоможе захистити життя і здоров’я людей». У тих складних обставинах, у яких ми всі опинилися, важливо говорити про пріоритети ‒ життя і здоров’я людини.

Через поширення пандемії та загострення епідемічної ситуації в Україні, хочемо нагадати про дотримання профілактичних заходів у боротьбі з коронавірусом. Зокрема просимо використовувати маски в громадських приміщеннях, дотримуватися соціальної дистанції і правил особистої гігієни в організації робочого та навчального процесу. За відсутності вакцини це найдієвіші способи зберегти здоров’я — своє та інших.

Ми не пам’ятаємо світ без вакцин, але те, що вони є надійним інструментом для боротьби із вірусними захворюваннями та запобігання мільйонам смертей у всьому світі — незаперечний факт. Ми усвідомлюємо, що в нашій спільноті можуть бути особи, які ставляться скептично до згаданих вище порад, але їхні особисті думки не відображають позицію УКУ. Виклики, які ставить перед нами пандемія коронавірусу, спонукають нас солідарно відповідати на них і не піддаватися паніці та зневірі.

Як заклад вищої освіти, УКУ покликаний формувати та поширювати знання і допомагати українському суспільству орієнтуватися в складних життєвих ситуаціях та оцінювати інформацію на основі наукової доказовості, перевірених фактів і аргументів. Як заснована Церквою інституція ми плекаємо атмосферу віри і щирої щоденної молитви, а не забобонів та упереджень.

У довготривалій співпраці з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Агенцією США з міжнародного розвитку (USAID) наш університет має можливість навчати священиків, урядовців, медиків і мирян, як протистояти міфам про вакцинацію, будувати якісну комунікацію, управляти медичними закладами і турбуватися про життя та здоров’я людей.

Обмеження, пов’язані з дотриманням карантинних норм, мають спонукати нас до пошуку тіснішої взаємодії з рідними, щоб підтримувати один одного в умовах пандемії. Пам’ятаймо, наскільки важливо спілкуватися з рідними, друзями і колегами. Добре слово і спільна розмова допоможуть нам та іншим почуватися потрібними і захищеними. Поки що ми не можемо, як у докарантинні часи, так численно збиратися на молитовні чи інші зустрічі. Але наша молитва один за одного і за наших колег, вражених недугою, об’єднує нас, де б ми не були.

Віримо, що з Божою допомогою ми вистоїмо, і зробимо все можливе, щоб належно відповісти на виклик, перед яким постало все людство.

Ректорат УКУ